Królik i Misia

XIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

📅 sobota 06.10.2012 do niedziela 07.10.2012
XIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Od kilkunastu lat Regaty o Puchar Prezydenta gromadzą ponad 100 żeglarzy z różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież i dorosłych), którzy w ciągu 2 dni rywalizują ze sobą w kilku klasach żeglarskich: Laser Radial, Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Optimist A, B, C .

Oprócz aspektu sportowego Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa są także okazją do zaprezentowania zalewu Bagry i jego walorów żeglarskich. Regatom towarzyszył będzie festyn brzegowy pn. "Z ekologią i zdrowiem za pan brat”, w czasie którego chcemy promować zdrowy styl życia i dbanie o kondycję fizyczną. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas. W programie festynu przewidujemy pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz masażu dla sportowców, wystawę prac plastycznych o tematyce związanej z zalewem Bagry, konkurs fotograficzny pn. "Żagle na Bagrach", gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin. Zachęcamy do przynoszenia plastikowych nakrętek od butelek.

Zapraszamy do udziału w regatach zawodników, trenerów i kluby żeglarskie. Gwarantujemy udane żeglowanie, wiele atrakcji, wieczorny spacer po Krakowie i wspaniałą atmosferę. W sobotnie popołudnie przewidziany jest tradycyjny "Wyścig Żółwia” na Optimistach dla trenerów, opiekunów i rodziców zawodników.

Więcej informacji na stronie internetowej KŻ Horn Kraków: www.kz.hornkrakow.pl