XII Rybnicki Festiwal Młodych Talentów

📅 niedziela 15.05.2011
XII  Rybnicki  Festiwal  Młodych  Talentów

Festiwal odbędzie się w Rybniku 3 i 4 czerwca 2011 r.

Celem festiwalu jest umożliwienie zaprezentowania uzdolnień wokalnych, instrumentalnych, kompozytorskich oraz konfrontacja osiągnięć i wymiana doświadczeń – muzyczna integracja z kulturą polską. Ta rozbudowana forma otwarta integruje instrumentalistów, wokalistów i kompozytorów.

Rybnicki Festiwal Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszka jest imprezą cykliczną na stale wpisaną do Kalendarza Kulturalnego Województwa Śląskiego oraz Kalendarza Imprez Kulturalnych Miasta Rybnika.

Festiwal organizuje ŚLĄSKIE CENTRUM MUZYCZNE – MUZYKA i RUCH
(Placówka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie)
Rybnik, ul. Karłowicza 2B/4
Tel./Fax: 32/422 44 34 kom. 601837815, 693554930, 667030353

Partnerzy projektu:
– Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach
– Urząd Miasta Rybnika
– Państwowa Szkoła Muzyczna I i II St.im.K.i A.Szafranków w Rybniku

Kierownictwo artystyczne Festiwalu sprawuje prof. MARIA WARCHOŁ-SOBIESIAK

Do udziału w Festiwalu organizatorzy zapraszają wokalistów, instrumentalistów-solistów (instrumenty akustyczne strunowe, dęte i klawiszowe) oraz młodych kompozytorów.

Festiwal ma formę otwartą i zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:
1. Uczniowie szkół muzycznych.
2. Uczniowie prywatnych szkół muzycznych, ośrodków kultury, placówek zajęć pozaszkolnych
ognisk społecznych i artystycznych, a także muzykujących amatorsko.

Wszystkich instrumentalistów oraz wokalistów obowiązuje wykonanie dwóch dowolnych
utworów o zróżnicowanym charakterze (czas wykonania do 20 minut).

Młodzi kompozytorzy przedstawiają jedną lub dwie kompozycje (czas trwania jednej kompozycji do 10 minut).

Przesłuchania uczestników Festiwalu odbywać się będą publicznie oraz w dwóch etapach:

ETAP I – instrumentaliści – 03 i 04.06.2011 r. – godz. 9.00 PSM I i II st.w Rybniku (Sala Kameralna).
– wokaliści – 04.06.2011 r. – godz. 9.00 PSM I i II st w Rybniku (Sala Koncertowa).

ETAP II – instrumentaliści, wokaliści oraz młodzi kompozytorzy 04.06.2011r. – godz. 18.00
(Sala Koncertowa PSM I i II st w Rybniku)

Koncert Laureatów Festiwalu, na którym wręczone zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia :
Grand Prix Festiwalu, Złote, Srebrne i Brązowe statuetki za I, II, III – miejsca oraz Wyróżnienia a także pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników festiwalu, nauczycieli oraz akompaniatorów,
odbędzie się 4 czerwca 2011 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PSM I i II st w Rybniku.

GRAND PRIX – nagroda przyznawana jest dla szczególnej osobowości artystycznej Festiwalu. Na Koncercie Laureatów przyznana zostanie również NAGRODA PUBLICZNOŚCI.

Zgłoszenia należy składać w terminie do 15 maja 2011 r.

Wszelkie informacje odnośnie Festiwalu:
Ilona Kargul: ilona-kargul@o2.pl , tel. 601837815

Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony: http://www.republika.pl/centrummuzyczne/download/index.html

Zdj. Krzysztof Łapka