X Koncert Finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, Ołowianka 1
📅 wtorek 12.06.2018
X Koncert Finałowy Akademii Gdańskich Lwiątek w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

12 czerwca Rodzina Treflików zagości w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance.

Koncert Akademii Gdańskich Lwiątek uświetnią piosenki z serialu Rodzina Treflików w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego z Gdyni, którzy wykonają utwory w specjalnych, artystycznych aranżacjach.

Akademia Gdańskich Lwiątek jest programem edukacyjnym prowadzonym od 11 lat przez Fundację Wspólnota Gdańska, skierowanym do dzieci klas I-III, które pod opieką nauczycieli odwiedzają najważniejsze miejsca kultury i historii Pomorza. Ukoronowaniem każdego roku szkolnego jest Koncert Finałowy, na którym występują zespoły dziecięce oraz gość specjalnym – w tym roku Trefliki. Koncert dostępny jest tylko dla adeptów Akademii.

„Rodzina Treflików” to animacja dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki, będący współtwórcą oscarowego filmu „Piotruś i wilk”, który w 2007 roku triumfował w kategorii „Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany”. Największą siłą i zaletą „Rodziny Treflików” jest fabuła zbudowana w oparciu o konwencję animowanego musicalu, który opowiada o zabawnych sytuacjach jakie w codziennym życiu spotykają Treflika, Treflinkę oraz ich przyjaciół. Serial jest błyskotliwy i dowcipny skierowany dla całej rodziny. Promuje jednocześnie takie wartości jak: tolerancja, szacunek, przyjaźń czy więzi rodzinne.

Duży nacisk położony jest na aspekt edukacyjny, pokazany niekonwencjonalnie, niebanalnie co czyni serial ciekawy dla każdego widza. Filmy uczą budować relacje między dziećmi, rówieśnikami i rodzicami, pamiętając również o więziach międzypokoleniowych.
To jedyny tego typu koncert, w którym trójmiejskie instytucje kultury oraz twórcy filmowi łącząc siły, kompetencje i walory artystyczne promują regionalne osiągnięcia artystyczne. W trakcie wydarzenia zaplanowano występ Laureatów 5. Przeglądu Piosenek „Przedszkolaki Śpiewają o Gdańsku” oraz pokaz tańca Akademii Talent.

Zachęcamy do bliższego poznania Akademii Gdańskich Lwiątek- może Wasze dziecko też zostanie jej studentem i w przyszłym roku szkolnym weźmie udział w koncercie?

Zapraszamy uczniów i nauczycieli klas I-III www.agl.org.pl