Fundacja „Wspólnota Gdańska” – Akademia Gdańskich Lwiątek

Akademia Gdańskich Lwiątek jest projektem o charakterze edukacyjno- kulturalnym, którego głównym organizatorem jest Fundacja „Wspólnota Gdańska”, zaś współorganizatorem Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Partonat honorowy nad Akademią obejmują: Prezydent Gdańska, pan Paweł Adamowicz, Maszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk oraz Pomorski Kurator Oświaty, pan Zdzisław Szudrowcz.

Projekt ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną juz od najmłodszych lat.
Polega on na odwiedzaniu miejskich placówek muzealnych i kulturalnych przez 3 kolejne lata nauczania początkowego.

Każde zgłoszone dziecko BEZPŁATNIE otrzyma kolorową książeczkę – Indeks Gdańskiego Lwiątka, w którym przez 3 lata będzie zbierać potwierdzenia wizyt w placówkach. Na zakończenie roku, każde dziecko, które z powodzeniem ukończy rok (odwiedzi 6 wskazanych w Regulaminie miejsc ważnych dla tradycji i kultury Gdańska) będzie mogło BEZPŁATNIE wziąć udział w Wielkim Finale i otrzyma Odznakę Gdańskiego Lwiątka (rok po roku: brązowa, srebrna i złota)

W pierwszym roku realizacji (2007/2008) w projekcie wzięło udział 2100 dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych. W roku 2008/2009 dołączyło do nas blisko 2700 nowych studentów. Rok 2009/2010 przyniósł 2600 nowych pierwszoklasistów, rok 2010/2011 3038, a w roku obecnym 2012/2013 dołączyło do Akademii 2673 nowych Gdańskich Lwiątek.

Zapraszamy do Akademii nie tylko gdańskie dzieci. Zapraszamy także dzieci z Sopotu, Gdyni oraz innych miast i gmin aglomeracji gdańskiej, a także dzieci z całego Regionu Pomorskiego.

Fundacja „Wspólnota Gdańska” – Akademia Gdańskich Lwiątek

ul. Dickmana 2/1