X Edycja Warsztatów Historyczno-Artystycznych pt.: „Czas Żelaza” – zapisy

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy, plac Jana Pawła II, Pruszków,
🗺 mapa
📅 poniedziałek 15.05.2017 do piątek 09.06.2017
muzeum Starożytnego Hutnictwa mazowieckiego warsztaty półkolonie 2017

 

Termin warsztatów: 26.-30.06.2017 r.

Podczas tegorocznej edycji warsztatów uczestnicy odwiedzą tereny obecnego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Poznają mieszkańców dawnych osad, dowiedzą się jak mieszkali oraz czym zajmowali się na co dzień. Pojawi się również okazja ku poznaniu niezwykłej tajemnicy tych ludzi: umiejętności wytopu żelaza w starożytnych piecach dymarskich. Dzieci staną się budowniczymi, hutnikami i kowalami. Przekonają się też, jak ważną rolę pełniło żelazo wśród ówczesnych społeczności. Codzienne zajęcia urozmaicone będą różnego rodzaju grami i zabawami ruchowymi.

Jak co roku, warsztaty odbywać się będą w Parku Potulickich obok Muzeum, w zaaranżowanej wiosce historycznej, od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00-16:00, a w piątek 9:00- 14:30. W piątek od godz. 18:00 zaplanowany jest Wieczór Otwarty. W cenie warsztatów zapewniamy obiad, materiały plastyczne i edukacyjne, wykwalifikowanych opiekunów grup, wyjątkowych prowadzących oraz (co najważniejsze!) niezapomniane wspomnienia.

Koszt warsztatów: 500 zł.

Zapisy prowadzimy w dni powszednie w dniach: 15.05. – 9.06.2017, w godz. 9:00 – 15:30.

Aby zapisać dziecko na warsztaty, należy dostarczyć do organizatora wypełnioną kartę kwalifikacyjną, zaakceptowany regulamin oraz uiścić opłatę (gotówką bądź przelewem).

Szczegółowy program warsztatów, regulamin oraz kartę kwalifikacyjną można odebrać w Muzeum lub pobrać ze strony internetowej Muzeum: http://mshm.pl/warsztaty-letnie-czas-zelaza-ruszyly-zapisy/ .

221 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
05-800 Pruszków, pl. Jana Pawła II 2
Muzeum mieści się w XIX-wiecznej oficynie należącej do zespołu pałacowego rodziny Potulickich. - Możliwość zwiedzania z tłumaczem PJM / pętla indukcyjna etc.
Kontakt:

22 758 72 66
muzeum@mshm.pl
http://www.mshm.pl