Weleda

Godziny otwarcia: 16:00 – 22.00
Wstęp: 1 zł

Program:

16.00-18.00 – spotkanie z muzyką i folklorem kociewskim na wystawie czasowej: „Kociewie-serdeczna strona świata" – prowadzenie Kapela Kociewska i Ognisko Pracy Twórczej ze Starogardu Gdańskiego

18.00-20.00 – prezentacja zabaw dla dzieci, kolorowanie wzorów kociewskich- studenci z koła naukowego kulturoznawców UG -„Mozaika" ,oprowadzanie po wystawie kociewskiej -autorka wystawy, czytanie bajek kociewskich w gwarze kociewskiej – Hubert Pobłocki

19.30-22.00 – pokaz filmów etnograficznych z Festiwalu Antropologii Wizualnej ASPEKTY-prowadzenie Dominika Rypa – dyrektorka programowa festiwalu. Pokazane zostaną następujące filmy:
Forsaken paths, reż. Ruya Koksal, Turcja, 36 min., 2005
Film opowiada historie plemienia Cepni, żyjącego nad Morzem Czarnym w Turcji. Każdego roku w czerwcu mieszkańcy wyruszali na tradycyjny wypas bydła w góry.
When dedi shake it up, reż. Ivo Kuzmanić, Chorwacja, 42 min., 2005
W górzystym regionie centralnej Chorwacji co roku grupy kolędnicze „dedi" obchodzą okolice kultywując dawne zwyczaje zapustne.
Agor Dromesko, reż. Jędrzej Bączyk, Polska, 15 min., 2008
Film jest impresja na temat jednego dnia z życia rodziny bułgarskich Romów
Living without men, reż. Yi Luo, Wielka Brytania, 27 min., 2010
Film o trzech Chinkach, które zamiast aranżowanego małżeństwa wybrały celibat.
Old man Peter, reż. Ivan Golovnev, Rosja, 20 min., 2008
Film zabiera nas w świat Piotra – ostatniego szamana znad rzeki Kazym samotnie mieszkającego w głębi syberyjskiej tajgi.