wystawa w Muzeum Historycznym Gdańśka

serdecznie zapraszają
na wystawę numizmatyczną.
Ekspozycja prezentowana będzie
od 2 do 28 sierpnia 2011r.
w Dworze Artusa oraz Domu Uphagena.

W ramach dni otwartych NBP, w dwóch oddziałach Muzeum prezentowane będą eksponaty z dziedziny numizmatyki. W Domu Uphagena będzie można obejrzeć wystawę
„Pieniądz znany i nieznany", na której prezentowane będą monety mennicy gdańskiej od XV do XVIII w., projekty graficzne banknotów NBP, maszyny do liczenia a także wybrane medale i monety z bł. Janem Pawłem II. Ciekawostką będą zapewne projekty graficzne banknotów, ponieważ wiele z nich nie weszło do obiegu i pozostały tylko w formie projektu.
Do Dworu Artusa zapraszamy na ekspozycję „Portrety i monety". Zobaczymy zdjęcia znanych Polaków, których niekiedy w humorystyczny sposób powiązano
z emitowanymi przez NBP monetami. Wśród nich znajdziemy byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsę, Jerzego Owsiaka, Bogdana Borusewicza, Władysława Kozakiewicza i wielu innych.

Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Dwór Artusa Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Część traktu stanowi Długi Targ położony nieopodal historycznego portu nad rzeką Motławą, resztę ulica Długa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa …

Gdańsk, Długi Targ 43/44

Boże Narodzenie z 5.10.15.