Jadzia Pętelka

wystawa prac dzieci

📅 piątek 14.12.2012 do niedziela 30.12.2012
wystawa prac dzieci

Zapraszamy na wystawę kończącą projekt „Szkolne Atelier", który mogliśmy zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Celem projektu było zwiększanie wiedzy z zakresu sztuki i rozwijanie świadomości plastycznej uczniów warszawskich szkół, promocja edukacji twórczej i kultury wysokiej wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie ich do udziału w życiu kulturalnym miasta, a przede wszystkim wyrównanie szans w dostępie do wiedzy z zakresu edukacji twórczej dzieci i młodzieży uczniów stołecznych szkół publicznych. Projekt realizowaliśmy od lipca do grudnia 2012 roku.

W ramach projektu zorganizowaliśmy warsztaty artystyczne (rysunek, malarstwo, rzeźbę w glinie i kompozycję) oraz zajęcia multimedialne podczas, których uczestnicy uczyli się twórczego wykorzystania komputerów i aparatów cyfrowych oraz łączenia nowych mediów z tradycyjnymi technikami plastycznymi. W zajęciach brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Bielan, Żoliborza i Śródmieścia. Informację o projekcie przesłaliśmy do 133 warszawskich szkół publicznych. W 24 warsztatach artystycznych wzięło udział ponad 150 osób. Wybrane prace będzie można zobaczyć na wystawie kończącej projekt.

10:30 rozdanie dyplomów uczniom klas podstawowych ze SP nr 12 przy ulicy Górnośląskiej
11:30 pokaz filmów zrealizowanych przez uczniów SP nr 223 przy ulicy Kasprowicza