Wystawa numizmatyczna w Muzeum Archeologicznym

środa 11.01.2012 do środa 29.02.2012

O prawdziwości tej mądrości życiowej możemy się przekonać w Muzeum Archeologicznym. Z okazji 60-lecia Działu Numizmatycznego w łódzkiego muzeum odwiedzający mają szansę podziwiać największe skarby wspaniałej kolekcji – monety starożytne, średniowieczne i nowożytne.

PIENIĄDZ RZĄDZI
Bogactwo złotem, srebrem i miedzią mierzone

Wystawa w Muzeum Archeologicznym do 29 lutego  2012

Wystawa liczy kilkunaście tysięcy eksponatów, w tym rzadkie srebrne monety greckie i rzymskie, najpopularniejsze w średniowieczu srebrne denary krzyżowe tzw. "krzyżówki", miedziane szelągi XVII-wieczne ("boratynki"), unikatowe złote donatywy (wielokrotność dukata) gdańskie i toruńskie (z XVII-XVIII w.), przepiękne stare talary polskie i obce z portretowymi wizerunkami władców oraz liczne monety państw sąsiednich, które były w obiegu ówcześnie na naszych terenach.

Wystawa jest znakomitą lekcją historii – dla dzieci i dorosłych!

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne,
plac Wolności 14

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi logo

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

Muzeum jest instytucją o interdyscyplinarnym charakterze, której działania koncentrują się wokół dziejów człowieka, badanych i prezentowanych przez Zespół Działów Archeologicznych, Zespół Działów Etnograficznych, Dział Numizmatyczny i Dział Widowisk Lalkowych. Poprzez coroczne wystawy czasowe i stałe oraz …

Więcej

Adres:

Plac Wolności 14
91-415 Łódź


Kontakt:

42 632 97 14
maie@maie.art.pl
http://www.maie.lodz.pl
facebook

Zobacz także