FMH mobile

Wystawa dla każdego

📅 środa 07.04.2010 do niedziela 25.04.2010
Wystawa dla każdego

„Kształty Ciszy. Lalki z papieru Mirosławy Truchty-Nowickiej – nietypowy wernisaż w Muzeum Miasta Łodzi

8 marca  w Muzeum Miasta Łodzi odbył się nietypowy wernisaż nietypowej wystawy. Zaproszenie do udziału w wernisażu kierowane jest nie tylko do dorosłych, ale również do najmłodszych odbiorców sztuki.
Na wystawie znajdą się postaci o różnej skali wielkości: od kilkucentymetrowego Tomcia Palucha, poprzez figury wzrostu przeciętnego człowieka , aż do dużych rozmiarów (postaci baśniowe, fantazyjne, historyczne), wykonane całkowicie z papieru i surowców naturalnych. Co istotne – lalki na czas trwania wystawy „zamieszkają” w naturalnych wnętrzach Pałacu Poznańskich.
Wystawa jest otwarta do 25 kwietnia 2010 roku.

www.poznanskipalace.muzeum-lodz.pl