Wmiksuj się w Roboferie  w Centrum Hewelianum

📅 czwartek 05.01.2017 do niedziela 29.01.2017
ferie zimowe hewelianum

14 – 29 stycznia 2017

Nowi mieszkańcy Hewelianum nie zamierzają odpoczywać w te ferie. W pełnej gotowości roboty Ping i Pong czekać będą na wszystkich zafascynowanych robotyką. Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić na co je stać – czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Będzie też okazja spróbować swoich sił w programowaniu ich mniejszych kolegów – ozobotów!

Ciekawym dźwięku gdańskie centrum nauki oddaje do dyspozycji wystawę „Wmiksuj się”, gdzie za pomocą specjalnych urządzeń będzie można sprawdzić rytm swojego serca
czy zmiksować własny utwór. Z kolei
„Science Show” to okazja do podejrzenia reakcji chemicznych (Atrakcja->Reakcja) czy takich eksperymentów, jak zmieszanie ciepła
z zimnem, sprawdzenia czy ciepło się odbija lub czy jest widoczne (
Termoakcja). Z kolei 26 stycznia (czwartek) zamiast science show o godzinie 12:00 i 14:00 będzie można wziąć udział w wyjątkowym i autorskim wykładzie z dziedziny astronomii, który poprowadzi
prof. Grzegorz Karwasz – będzie nie tylko kosmicznie, ale także interaktywnie…

Najmłodsi miłośnicy eksperymentów znajdą coś dla siebie w bajkowym „Laboratorium Pana Kleksa”, gdzie będą mogli zamienić się w detektywów podczas zabawy „Zgadnij kto to?” czy przeżyć „Przygodę w ZOO” ze zwierzętami inspirowanymi twórczością Jana Brzechwy. Na kreatywnym placu zabaw nadarzy się okazja, aby zatopić się „W gąszczu zagadek”
i pobudzić swoją wyobraźnię konstruując niezwykłe budowle z gigantycznych klocków.

Program uzupełni pięć interaktywnych wystaw stałych, dzięki którym będzie okazja wyruszyć w podróż „Dookoła Świata” lub wehikułem czasu przenieść się do czasów oblężeń miasta, odkrywając przy tym tajemnice Góry Gradowej.