Wiosenny semestr Akademii EXPERYMENTU

📅 wtorek 25.02.2014 do niedziela 23.03.2014
Wiosenny semestr Akademii EXPERYMENTU

Akademia EXPERYMENTU to cztery wykłady w semestrze, przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Spotkania, już od 4 lat, odbywają się w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Wykłady, poprzez swoją tematykę i sposób ich prowadzenia przystosowane są do wieku studentów. Akademia poszerza wiedzę, rozwija pasję odkrywania i wzbudza zainteresowanie światem. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia. Każdy wykład dotyczy innej dziedziny naukowej, sztuki i wiedzy ogólnej potrzebnej dziecku w wieku szkolnym.

W nadchodzącym semestrze letnim, młodsi słuchacze Akademii EXPERYMENTU spotkają się  ekspertką tańca, która opowie dlaczego ludzie tańczą oraz czym różni się taniec sceniczny od użytkowego, sportowego czy towarzyskiego. Starsi studenci zapoznają się ze specyfiką zawodu projektanta i przekonają, że jego praca może być zabawą na całe życie. Podczas spotkań z archeologią Młodzi Odkrywcy dowiedzą się, czym różni się archeologia terenowa od podwodnej. Wykład kwietniowy to możliwość wirtualnej wyprawy do najmroźniejszych zakątków Rosji, poznania obszaru Buriacji i tamtejszych tradycji. Na zakończenie semestru, podczas wykładu prowadzonego przez ratowników WOPR, dzieci zapoznają się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Rejestracja na semestr letni Akademii rozpocznie się 26 lutego 2014 i możliwa będzie tylko poprzez formularz rejestracyjny on-line, uruchomiony w dniu zapisów. Wszelkie informacje na temat nadchodzącego semestru wraz z zasadami rejestracji zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXP. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 68 zł. Kwota obejmuje cykl 4 spotkań i pokrywa udział dziecka wraz z jednym opiekunem.