Willa Radogoszcz w listopadzie

Willa Radogoszcz w listopadzie

LISTOPAD 2014

07.11.2014 r.  (piątek), godz. 18.00 „Na proszonym u Józefa" – wieczór rozrywki
W 165. rocznicę urodzin Józefa Chełmońskiego. Zwieńczenie jesiennego cyklu spotkań popularyzatorskich wokół osoby i twórczości Chełmońskiego  pt. „Poza ramą". Gościom do zabawy przygrywać będzie kapela Macieja Kierzkowskiego. Wstęp wolny.

08.11.2014 r. (sobota), godz. 16.30 DIY – Zrób to sam, warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Temat: kartki okolicznościowe. Wstęp wolny.

08.11.2014 r. (sobota), godz. 18.00 Tajemnice mongolskiej jurty. Spotkanie z pochodzącą z Mongolii Iveel Beejinkhuu w ramach cyklu podróżniczego „Przez lądy i morza". Wstęp wolny.

09.11.2014 r. (niedziela), godz. 13.00 Projektowanie dla każdego – warsztaty dla dorosłych oraz dzieci 6+. Paper Toys. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45) Brak wolnych miejsc.

15.11.2014 r. (sobota), godz. 18.00 „Dawnych wspomnień czar". Grodzisk przedwojenny wspomina Anna Sobieszczańska – Lissowska. Podczas rozmowy, zatytułowanej „Grodzisk – miasto mojego życia" odwiedzimy Grodzisk lat 30. XX wieku: ulice, place, miejsca charakterystyczne dla ówczesnego miasta: dworzec, sklepy, szkołę powszechną nr 1 i synagogę. Posłuchamy opowieści o balach, spektaklach teatru Studio i wydarzeniach tak doniosłych jak przejazd pociągu z ciałem Marszałka Piłsudskiego. W programie wieczoru pokaz archiwalnych zdjęć oraz prezentacja mody w stylu retro. Wstęp wolny.

21.11.2014 r. (piątek), godz. 18.00  „Tatrami urzeczony" – wernisaż wystawy malarstwa Władysława Ostrowskiego (1878-1942), wybitnego pejzażysty związanego z Grodziskiem. Na wystawie znajdą się obrazy ze zbiorów Willi Radogoszcz oraz z kolekcji prywatnych. Wstęp wolny.

22.11.2014 r. (sobota), godz. 17.00 Koncert Arasha Moradi.
Arash Moradi urodził się w kurdyjskim mieście Kermanshah w zachodnim Iranie. Jest najstarszym synem czołowego irańskiego tanburzysty o światowej sławie Ali Akbar Moradiego, u którego kształcił się w zakresie starożytnej formy, sztuki jaką jest gra na tanburze. Obecnie artysta mieszka w Londynie, gdzie uczy sztuki gry na tanburze i prowadzi warsztaty na temat muzyki i kultury perskiej. Jest członkiem zespołu Parvaz. Wstęp wolny!

23.11.2014 r. (niedziela), godz. 13.00 Warsztaty ceramiczne dla dzieci. Prowadzenie Justyna Potyńska. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45)

28.11.2014 r. (piątek), godz. 17.30 Popisy na bisy – koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st im. T. Bairda w Grodzisku Maz.

30.11.2014 r. (niedziela), godz. 12.00-18.00. Rękodzielniczy Kiermasz Mikołajkowy. Dla wszystkich tych, którzy chcą wybrać wyjątkowy prezent dla najbliższych. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy.

30.11.2014 r. (niedziela), godz. 19.00 Krwawe ballady – koncert Justyny Jary z zespołem PompaDur w składzie: Justyna Jary (wokal), Robert Lipka (akordeon), Damian Marat (trąbka), Michał Zuń (kontrabas). Wstęp wolny!

PompaDur ma w zanadrzu melancholijne ballady podwórzowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir, tanga w których każdy krok jest grą o życie. Ich muzyka jest świeża i ożywcza, prosto z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów. Pieśni są o sprawach codziennych – dramatycznych rozstaniach, miłości nad śmierć i tajemnicach ukrywanych w futerale od kontrabasu. Gdzie miłość i inne demony, tam i krew musi się czasem polać; ale jakkolwiek zadymiony byłby lokal a mgła dokoła gęsta, krew pozostaje błękitna i słodka, a muzyka żywiołowa, liryczna i stylowa!
Artyści czerpią z tradycji warszawskich ballad podwórzowych. Autorką koncepcji, jak również aranżacji i kompozycji jest Justyna Jary – wokalistka, aktorka, animatorka kultury związana od lat z warszawską sceną muzyczną i teatralną.

Willa Radogoszcz Galeria Etnograficzna
​​05-825 Grodzisk Mazowiecki