Wielki powrót Bolka i Lolka

📅 czwartek 19.05.2011
Wielki powrót Bolka i Lolka
Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Prezydenta Bielska-Białej, Wydawnictwo Znak Emotikon oraz Centrum Handlowe Sfera, przed którym stanie Pomnik Bolka i Lolka.

Jego odsłonięciu będą towarzyszyły: wyświetlanie filmów, występy artystyczne, konkursy i czytanie książeczek z przygodami Bolka i Lolka.

Obecni będą przedstawiciele i animatorzy Studia Filmów Rysunkowych, założyciel Muzeum Dobranocek, autorzy, rysownicy oraz pomysłodawcy dukatów z Bolkiem i Lolkiem, tzw. białek.

Dodatkowo, tego samego dnia o godzinie 10:00 w księgarni Klimczok w Bielsku-Białej przy ulicy Cynkarskiej 11 odbędzie się spotkanie z Joanną Olech, która poprowadzi warsztaty rysowania Bolka i Lolka dla najmłodszych.

19 maja to również dzień premiery jedenastu książeczek nowej serii o przygodach Bolka i Lolka stworzonych przez Elżbietę Lekan, autorkę bestsellerowej serii Akademia, oraz wielokrotnie nagradzanych twórców Joannę Olech i Macieja Wojtyszkę. W związku z wydaniem książeczek Wydawnictwo Znak organizuje także ogólnopolską akcję "Cała Polska rysuje Bolka i Lolka", w której uczestniczy ponad dwa tysiące przedszkoli z całej Polski.

Takie właśnie książeczki o Bolku i Lolku są nagrodami w konkursie dla naszych czytelników. Aby wziąć udział w losowaniu, należyw czwartek do godziny 20 przysłać na adres basia@miastodzieci.pl zgłoszenie, w temacie wpisując BOLEK I LOLEK (dokładnie), w treści podając swoje imię, nazwisko oraz adres,  a także odpowiedź na pytanie: Jak nazywała się przyjaciółka Bolka i Lolka?

Zwycięzcy otrzymają informację o wygranej drogą mailową. Nagrody wysyłane będą pocztą przez organizatora imprezy.

Zachęcamy do udziału!