Wielki Piknik Historyczny Spotkanie z Piłsudskim

Ulica Piotrkowska
📅 sobota 23.09.2017
Spotkanie z Piłsudskim

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego 23 września 2017 r. weźmie udział w Wielkim Pikniku Historycznym „Spotkanie z Piłsudskim”, który odbędzie się w godz. 12.00-16.00 na ulicy Piotrkowskiej w ramach Zjazdu Miast Piłsudskiego.

Wydarzenie organizuje Urząd Miasta Łodzi. Ulica Piotrkowska w Łodzi w tym czasie przemieni się w ulicę z początku XX w. i będzie można poczuć klimat czasów Józefa Piłsudskiego.

Zapraszamy na stoisko Biblioteki (skrzyżowanie ulic Piotrkowskiej i Rewolucji 1905 r.), na którym zainscenizujemy sekretariat gabinetu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Witać gości i przyjmować ich prośby do Marszałka będzie poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, która w latach 1926-1935 była Jego osobistą sekretarką. Wszyscy odwiedzający sekretariat będą mogli wziąć udział w konkursie o Marszałku.

Zjazd Miast Piłsudskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu patriotycznym roku 2017. W dniach 22-23 września w Łodzi spotkają się przedstawiciele miast i instytucji, które w szczególny sposób troszczą się o dziedzictwo Józefa Piłsudskiego oraz ożywiają historię w nowoczesny sposób.
Zapraszamy!

Czy i jak motywować dzieci