Kermitek

Wielki Finał Festiwalu O!PLA w Kinie BODO – rozdajemy zaproszenia!

Łódź, ul. Rewolucji 1905 roku 78/80
🗺 mapa
📅 sobota 07.05.2016
10 zł
Scena z filmu animowanego Tydzień Mami Fatale
 

W ramach odbywającego się Wielkiego Finału Festiwalu O!PLA zapraszamy najmłodszych na następujące projekcje:

– w sobotę 14. 05. o godz. 12:00 MAMI FATALE (63′) – PRAPREMIERA, bilet (10 zł)
– w niedzielę 15.05. o godz. 11:00 „PROSZĘ SŁONIA” PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ (63’), bilet (10 zł)
– w niedzielę 15.05. o godz. 12:10 TYTUS, ROMEK I A’TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ (74′), bilet (10 zł)
Szczegóły poniżej.

Wielki Finał O!PLA 2016
KARNET NA CAŁY W-F O!PLA: 50 PLN (do kupienia w Kinie BODO). KARNET UPRAWNIA DO UDZIAŁU WE WSZYSTKICH PROJEKCJACH.

14.05.2016 | SOBOTA
● 12:00 | ► TYDZIEŃ MAMI FATALE (63′) – PRAPREMIERA! ❺+

15.05.2016 | NIEDZIELA
● 11:00 | ► „PROSZĘ SŁONIA” PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ (63’) ❸+
● 12:10 | ► TYTUS, ROMEK I A’TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ (74′) ❺+
● 14:00 | ► GOŚĆ O!PLA > LESZEK GAŁYSZ – PROJEKCJA + SPOTKANIE ⓰+

OPISY FILMÓW:

Mami Fatale
Reżyseria: Łukasz Kacprowicz
Produkcja: Polska 2015
Gatunek: Animacja
Czas: 63’

Mami Fatale – laureatka Złotego Tobołka Koziołka Matołka na O!PLA 2015 w kategorii WCZESNOSZKOLNEJ Konkursu Teraz Dzieci Mają  Głos powraca w filmie pełnometrażowym! Łódzka projekcja w ramach Wielkiego Finału O!PLA będzie oficjalną PRAPREMIERĄ, a więc  wszyscy przybyli do Kina BODO będą pierwszymi na świecie widzami TYGODNIA MAMI FATALE!

W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Mimo drobnych złośliwości Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji. Ich przygody opisuje Narrator mówiący znanym głosem Roberta Makłowicza. TYDZIEŃ MAMI FATALE powstał na podstawie realizowanej w latach 2012-2014 serii animowanej Grupy Smacznego i Studia Miniatur Filmowych pt.  „Mami Fatale”.
Dystrybutorem filmu jest ŻÓŁTY SZALIK.

***
Proszę Słonia
Reżyseria: Witold Giersz
Produkcja: Polska 1978
Gatunek: Animacja
Czas: 63’

Pełnometrażowy film animowany o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez  małego chłopczyka, istniał pierwotnie jako niezwykle popularny serial zrealizowany w 1968 roku na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Dopiero 10. lat później jego twórca, Witold Giersz (Studio Miniatur Filmowych), zdecydował się na realizację wersji pełnometrażowej, która do dziś uznawana jest za jedną z najlepszych polskich animacji dla dzieci. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem, budzi powszechną sensację. Po wielu przygodach, kiedy grozi mu sprzedanie do cyrku, Dominik przybiera znów miniaturowe rozmiary i Pinio zabiera przyjaciela do domu. Postaciom swoich głosów użyczyli m.in.:  Irena Kwiatkowska (Mama), Wiesław Michnikowski (Tata) i Ludwik Benoit (Dominik).
Dystrybutorem filmu jest ŻÓŁTY SZALIK.

***
Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń
Reżyseria: Leszek Gałysz
Produkcja: Polska 2002
Gatunek: Animacja
Czas: 75′

Pierwszy odcinek komiksu o Tytusie ukazał się w 1957 roku w popularnym piśmie młodzieżowym „Świat Młodych”. Blisko 10 lat później została wydana książeczka „Tytus harcerzem”. Od tamtego czasu Henryk J. Chmielewski, czyli Papcio Chmiel, stworzył kilkadziesiąt ksiąg przygód Tytusa, Romka i A’Tomka, które są wydawane do dziś i nadal cieszą się popularnością wśród młodych czytelników. Było więc tylko kwestią czasu, by słynnymi bohaterami zainteresowali się filmowcy. Film nie jest wierną adaptacją słynnych komiksów, twórcy zaczerpnęli jedynie pomysł i wykorzystali postaci stworzone przez Papcia Chmiela. Nie konsultowali się również z autorem co do plastycznego kształtu filmu. Chmielewski nie ingerował także w scenariusz.

W 1996 roku wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło ogólnopolski konkurs na nowelę filmową o nowych przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Film miał nie tylko bawić i wzruszać, ale przede wszystkim musiał być wolny od przemocy oraz „ideologicznych i komercyjnych śmieci”. Spośród wielu prac wybrano propozycję Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Reżyserii podjął się Leszek Gałysz, utalentowany twórca wielu znanych i nagradzanych na świecie filmów. Gałysz jest też autorem wszystkich nowych bohaterów, których nie ma w komiksie.

Ilustracją muzyczną do filmu są kompozycje Wojciecha Waglewskiego, które sam autor określił jako muzykę międzypokoleniową.

Premiera pełnometrażowego filmu animowanego odbyła się w 21 marca 2002 roku. Głosu filmowym postaciom użyczyli znani polscy aktorzy: Marek Kondrat, Wojciech Malajkat, Piotr Gąsowski, Andrzej Chyra, Dorota Stalińska, Artur Barciś, Gustaw Holoubek.

***
Spotkanie z Leszkiem Gałyszem
Spotkanie poprzedzi projekcja 5 krótkich filmów LESZKA GAŁYSZA: JEGO PIERWSZA MIŁOŚĆ (1978, 6′), AGROTECHNIKA (1982, 4′),

SZALONY ZEGAR (2009, 12′), RYBAK NA DNIE MORZA (2011, 12′), JAZZ ALBO JANKO MUZYKANT NAJNOWSZY (2016, 18′).
Spotkanie poprowadzi PIOTR KARDAS.
LESZEK MAREK GAŁYSZ (ur. 1948) – reżyser, scenarzysta, autor projektów plastycznych, animator, producent. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie (1968), Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi (absolutorium 1987). Od 1970 związany ze  Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie, gdzie współpracował jako animator z takimi twórcami jak: Mirosław Kijowicz (WATER BABIES, 1978), Maciej Wojtyszko (TAJEMNICA SZYFRU MARABUTA, 1979), Witold Giersz i inni. Od 1977 twórca opracowań plastycznych seriali i filmów autorskich: „Pomysłowy Dobromir”, „Dixie”, „Fortele Jonatana Koota”, „2 koty + 1 pies”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Film pod strasznym tytułem”, „Bukolandia”. W 1978 r debiutował jako samodzielny reżyser filmem „Jego pierwsza miłość”, potem realizuje jako samodzielny reżyser około 42 filmów. W 1985 roku jako reżyser i scenograf realizuje w Stołecznej Estradzie spektakl muzyczny dla dzieci – bajkę rockową, pt: „Jacek i Placek, czyli Lady Pank w poszukiwaniu Krainy Leniuchów”. Jako grafik okazjonalnie podejmował projekty grafiki ilustracyjnej, okładek płyt, komiksów. Od 1991 producent, właściciel firmy „J&P” Studio Grafiki Filmowej, współwłaściciel studia KUCHNIA FILMOWA sp. z o.o. Wielokrotnie nagradzany, ma na swoim koncie trzy animacje pełnometrażowe: JACEK I PLACEK (1992), ODWRÓCONA GÓRA ALBO FILM POD STRASZNYM TYTUŁEM (1999) oraz TYTUS, ROMEK I A’TOMEK WŚRÓD ZŁODZIEI MARZEŃ (2002).

 

UWAGA! ROZDAJEMY ZAPROSZENIA!

Jak zdobyć jedno z dwóch podwójnych zaproszeń na seans 14 maja („Tydzień Mami Fatale”)? Wystarczy wysłać maila na adres karolina@miastodzieci.pl koniecznie podpisanego imieniem i nazwiskiem, z odpowiedzią na pytanie konkursowe:

Kto udzielił głosu narratorowi w filmie „Tydzień Mami Fatale”?

Losowanie odbędzie się w piątek o 12.00.
Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

 

http://kinobodo.pl/ 

159 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent