Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka

📅 sobota 30.05.2015 do niedziela 31.05.2015
Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka

W niedzielę 31 maja 2015 r. zapraszamy natomiast całe rodziny na wielki festyn z okazji Dnia Dziecka! W tym roku odbędzie się on w nowym miejscu – Parku Rady Europy w godzinach 11:00-17:00 – który na ten jeden dzień zmieni się w iście bajkowy park Akademii Pana Kleksa, pełen tajemniczych zakamarków i niespodzianek… Ambroży Kleks zabierze wszystkie dzieci w niezwykłą podróż, wypełnioną masą atrakcji i sporą dawką dobrego humoru. Oczywiście nie zabraknie także ulubionych i wyczekiwanych przez najmłodszych dmuchańców, wielkich baniek mydlanych, czy różnorodnych kreatywnych warsztatów.

Podczas festynu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewni wszystkim wspaniałą zabawę przez wiele godzin!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Kurier Gdyński.

Wszystkie przygotowane przez miasto atrakcje dla dzieci są bezpłatne, wśród nich w tym roku znalazły się:

• dmuchane place zabaw
  • warsztaty decoupage, plastyczne
  • warsztaty robotyki
  • pokaz sztuki walki capoeira
  • ścianka wspinaczkowa
  • kręgle
  • gry planszowe i puzzle
  • zajęcia plastyczne
  • występ orkiestry kotłów karaibskich
  • warsztaty literackie
  • pokazy i nauka układów tańca gdyńskiej grupy cheerleaderek juniorek
  • pokaz zumby
  • zajęcia sportowe
  • wielkie bańki mydlane
  • pokazy rycerskie
  • malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, modelowanie różnych figur z baloników
  • ekspozycja wozów strażackich i policyjnych
  • test „małego policjanta"
  • ekspozycja samochodów Straży Miejskiej – bus ekopatrol, skuter, konkursy z nagrodami
  • symulatory rajdowe GT5
  • ekspozycja wojskowych aut ciężarowych
  • pokazy sekcji karate
  • nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej, okrętu ORP Błyskawica oraz Statku Muzeum „Dar Pomorza".