Weekendowe warsztaty w Se-Ma-For Muzeum Animacji

Łódź, ul. Targowa 1/3 mapa

sobota 27.08.2016 do niedziela 28.08.2016

sma śpiewajki, turlajki, dotykajki

Se-Ma-For Muzeum Animacji jak co tydzień zaprasza na weekend pełen warsztatów! Mali widzowie będą mogli m.in. stworzyć własny ogród zoologiczny, udać się na wakacyjną przygodę oraz poszaleć z Bergamutką.
Do zobaczenia w Se-Ma-Forze!

27.08.2016

godz. 11.00

Śpiewajki, turlajki, dotykajki

W przyjaznej przestrzeni będziemy łagodnie stymulować wszystkie zmysły, zapewniając ciekawe doznania dotykowe (zabawy sensoryczne, zapoznawanie z różnorodnością faktur, temperaturą, tym co mokre, a czasem lepkie), poprzez doznania dźwiękowe na wizualnych kończąc. Śpiew, kontakt z instrumentami, przestrzeń do pierwszych spotkań z rówieśnikami, różnorodne zabawy sensoryczne pozwalające dotknąć, posmakować, usłyszeć dużo nowego – miękkiego, szorstkiego, cichego i głośnego, wiele nauczą i sprawią dużo radości. Zajęcia mają charakter umuzykalniający, naszym celem będzie stworzenie dziecku bogatego środowiska muzycznego, by mogło się uczyć przez różnicowanie (melodia smutna i wesoła, głośna i cicha, ze słowami i bez), by rozwijało poczucie rytmu i oswajało się z nieznanymi dźwiękami.

PROWADZENIE: Bergamutka / Magda Gaj – Nowicka
WIEK UCZESTNIKÓW: 8 miesięcy – 1,5 roku
CENA: 35zł + opiekun gratis
CZAS TRWANIA: 1 godz.

godz. 14.00
Wakacyjna przygoda
sma wakacyjna przygodaWszystkich odważnych i ciekawych wielkiego świata zapraszamy do Semafora! Wakacje to nie tylko czas wolny od szkoły i zabawy na podwórku, ale to także wielkie podróże, zwiedzanie ciekawych zakątków świata i przede wszystkich niezapomniane przygody! Już teraz możecie zapisać się na nasze warsztaty filmowe, podczas których nakręcisz swój własny film o tajemniczym miejscu, do którego chcielibyście się wybrać! Za pomocą techniki wycinankowej stworzymy własne rekwizyty, bohaterów i elementy scenografii. Dzięki zabawie w bardzo łatwy i przyjemny sposób wcielicie si w rol animatorów, zaś filmy zostaną wysłane do Was na pamiątkę. Kto wie, być może uda Wam si zachęcić innych do wyruszenia na wielką wyprawę Waszych marzeń!

WIEK UCZESTNIKÓW: 7 – 12 lat
CENA: 25 zł/os.
CZAS TRWANIA: 1,5 godz.

28.08.2016

godz. 10.30

Muzyczne hopsasanki
sma muzyczne hopsasankiDROGIE DZIECI Z ŁODZI!!! BERGAMUTKA LĄDUJE Z ZAJĘCIAMI MUZYCZNYMI W WASZYM MIEŚCIE!
Na zajęciach będziemy bawić się rytmem, stukać, klaskać, tupać, śpiewać i grać. Cały świat dźwięczy, brzmi, dudni i szeleści zachęcając do wspólnego muzykowania. Wspólnie zatem będziemy „zanurzać się w muzyce” w trakcie zabaw ruchowych, z użyciem ciekawych, estetycznych i ręcznie robionych rekwizytów z przeróżnych materiałów (filc, wełna, skóra, piórka, różnorodne tkaniny – wiele sensorycznych doznań jakże potrzebnych w erze zabawek z plastiku). Celem zajęć jest uwrażliwienie dziecka na zmiany w muzyce, rozwijanie poczucia rytmu, usprawnianie ogólnej motoryki dziecka. Dzięki obcowaniu z bogatym muzycznym środowiskiem dziecko spontanicznie uczyć się będzie prawidłowości muzycznych.

WIEK UCZESTNIKÓW: 8 miesięcy – 4 lat
CENA: 25zł + opiekun 5zł
CZAS TRWANIA: 1 godz.

godz. 11.00

Kobra Lego
sma kobra legoMarzysz o egzotycznym zwierzątku? Zbuduj własną, niepowtarzalną kobrę z klocków lego, która będzie się poruszała jak prawdziwy wąż i wydawała specyficzny dźwięk. Zabawa polegać będzie na próbie przechytrzenia węża i zabraniu mu pilnowanych przez niego rzeczy.

ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE – 20 max.
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 2 godz.
WIEK UCZESTNIKÓW: 7 – 13 lat
CENA: 40 zł

godz. 14.00
Zoolandia
sma zoolandiaJeśli Twoim marzeniem jest stworzenie własnego ogrodu zoologicznego przyjdź na warsztaty i zbuduj swoją krainę, w której mieszkać będą żyrafy, łosie, a nawet słonie. Będziesz mógł sam ustalić w jakim środowisku zamieszkają Twoje zwierzątka i co wydarzy się w Twoim własnym Zoo. Czy żyrafa lubi liście? Jakie zwierzątka żyją w lesie, a jakie w dżungli? Większość z nich można spotkać właśnie w Zoo, a także w Se-ma-for Muzeum Animacji 🙂 Nakręcimy film jak żyrafa spotyka łosia? A może macie inne pomysły:)?
Zapraszamy!

CEL DYDAKTYCZNY: Zapoznanie z różnymi gatunkami zwierząt. Pogłębienie wiedzy na temat ochrony zwierząt, wymierających gatunków i ochrony środowiska. Rozwój wyobraźni przestrzennej oraz kreatywnego myślenia. Nauka tworzenia filmów animowanych metodą poklatkową.

WIEK UCZESTNIKÓW: 6 – 13 lat
CENA: 25 zł/os.
CENA DLA RODZEŃSTW: 20 zł/os.

REZERWACJE
E-MAIL: muzeum@se-ma-for.com
TEL.: 42 682 26 01

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Weekendowe warsztaty w Se-Ma-For Muzeum Animacji

Se-Ma-For Muzeum Animacji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT I REZERWACJE:

tel. + 48 42 682 26 01
muzeum@se-ma-for.com
Nowe multimedialne i wykorzystujące nowoczesne technologie muzeum ma szansę stać się najciekawszym muzeum w Łodzi. Wystawa zostanie tak przystosowana, aby widz mógł jak …

Więcej

Adres:

ul. Sienkiewicza 100
Łódź


Kontakt:

+ 48 42 682 26 01
muzeum@se-ma-for.com
http://www.se-ma-for.com
facebook

Zobacz także