Wczesna Interwencja Terapeutyczna

środa 26.11.2014 do czwartek 27.11.2014

Wczesna Interwencja Terapeutyczna

„Wczesna Interwencja Terapeutyczna” – pod tym hasłem Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” organizuje 26 i 27 listopada cykl bezpłatnych szkoleń skierowany do rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi z Łodzi i województwa. Seminarium połączone jest z warsztatami, co daje niepowtarzalną możliwość zdobycia wiedzy również praktycznej z zakresu wczesnej interwencji u najmłodszych dzieci.

26 i 27.11.2014

„Wczesna Interwencja Terapeutyczna" – pod tym hasłem Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat" organizuje 26 i 27 listopada cykl bezpłatnych szkoleń skierowany do rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi z Łodzi i województwa.

W trakcie dwudniowego seminarium 8 specjalistów z dziedziny fizjoterapii, psychologii, tyflopedagogiki, neurologopedii i surdopedagogiki odpowie na pytanie, jak ważne jest wczesne rozpoznanie nieprawidłowości rozwojowych u małych dzieci i w jaki sposób można niwelować ich skutki.

Seminarium połączone jest z warsztatami, co daje niepowtarzalną możliwość zdobycia wiedzy również praktycznej z zakresu wczesnej interwencji u najmłodszych dzieci. W czasie warsztatów będzie można poznać m.in. Metody Dobrego Startu i Nauczania Kierowanego oraz zapoznać się z elementami diagnozy psychologicznej i neurologopedycznej.
Swoją wiedzą z zakresu wczesnej interwencji podzieli się z uczestnikami m. in. Paweł Zawitkowski – uznany fizjoterapeuta, autor wielu artykułów i publikacji na temat zdrowia i wspomagania rozwoju dziecka. Terapeuta szkoły terapii neurorozwojowej NDT-Bobath. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. O „komunikacji i zabawie z dzieckiem jako formie wczesnego wspierania rozwoju" opowie Eliza Kiepura – psycholog w Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, wykładowca w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Prelekcje wygłoszą również specjaliści: Olga Szymanowska, Małgorzata Walkiewicz-Krutak, Anna Raczyńska, Magdalena Bednarczyk, Katarzyna Wereszka, Magdalena Szczepara-Fabian.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w seminarium i warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do jak najszybszego nadsyłania formularzy. Rekrutacja trwa do 15 listopada br.

Więcej informacji o rekrutacji, a także program seminarium i formularz zgłoszenia dostępny na stronie:  www.kolorowyswiat.org

Do udziału w seminarium zapraszamy w szczególności rodziców, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi z woj. łódzkiego, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę na temat wczesnej interwencji terapeutycznej.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wczesna Interwencja Terapeutyczna

Kolorowy Świat - Fundacja Pomocy Dzieciom

Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat" jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 15 maja 2003 roku. Pomaga dzieciom z porażeniem mózgowym (MPD), udowadniając, że możliwe jest pokonywanie ograniczeń wynikających z ich niepełnosprawności. Fundacja powstała z przekonania, …

Więcej

Adres:

ul. Żabia 10/12
91-457 Łódź


Kontakt:

42 640 67 05
http://www.kolorowyswiat.org
facebook

Wczesna Interwencja Terapeutyczna