Weleda

📅 niedziela 05.05.2024
🎫 40zł
Warzywne Dzieciaki na Piętrze. Spektakl i warsztaty
Już 5 i 6 maja o godzinie 11.00 w Scenie na Piętrze w Poznaniu odbędzie się kolejna odsłona cyklu Dzieciaki na Piętrze – tym razem głównymi bohaterami będą… warzywa!

Spektakl „Włoszczyzna” | TeatRyle | 5 i 6.05.2024 | Dzieciaki na Piętrze 2024 | Poznań

Dzieciaki na Piętrze, 5 i 6.05.2024, niedziela, godz. 11.00

Bilety (ta sama cena zarówno dla dziecka, jak i opiekuna): 5.05 – 40 zł i 6.05 – 30 zł (dla grup)

Wiek uczestników: od 4 lat
Czas trwania: około 55 minut

W teatralną, majową podróż na południe, a dokładnie do Włoch, zabierze nas spektakl „Włoszczyzna” autorstwa Maliny Prześlugi, w wykonaniu rodzinnego teatru TeatRyle, czyli Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich. Głównymi bohaterami „Włoszczyzny” są Seler i Pietruszka, którzy wraz z Marchewką i Porem marzną zimą na polskim ryneczku. Pewnego dnia dowiadują się, że pochodzą z Włoch i postanawiają wrócić do swojej ojczyzny. Jadą tam pociągiem, bo to najbardziej ekologiczny i wygodny środek transportu. Po drodze, która prowadzi przez Niemcy, Czechy i Austrię przeżywają różne przygody i spotykają niezwykłe postacie: Jabłko, które stanie się Ogryzkiem, czeskiego głodnego Zajączka, zakochanego niemieckiego Wursta i włoskiego sprzedawcę Świstaka. Postacie te odgrywane są przez przezabawne lalki zaprojektowane i wykonane przez Olgę Ryl-Krystianowską. Jest to również podróż muzyczna, bo w spektaklu usłyszymy piosenki z motywami charakterystycznymi dla poszczególnych mijanych regionów Europy. Oprawę muzyczną do spektaklu stworzył Michał Łaszewicz.

TeatRyle to przedsięwzięcie Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich, absolwentów PWST Wydziału Sztuki Lalkarskiej (obecnie Akademia Teatralna) w Białymstoku, na co dzień aktorów Teatru Animacji w Poznaniu. „Działalność teatralną rozpoczęliśmy w 1995 roku i chociaż nie posiadamy własnej sceny, bileterek, sprzedającego chipsy bufetu, garderób i administracji, znają nas dzieci z całego Poznania, wielu miast Polski i niektórych wiosek Świata”.

Warsztat „Warzywne zamieszanie” | Warsztaty Agaty | 5 i 6.05.2024 | Dzieciaki na Piętrze 2024 | Poznań

Dzieciaki na Piętrze, 5 i 6.05.2024, niedziela, godz. 12.30

Bilety: 25 zł (bilety tylko dla dzieci, dorosły wchodzi jako osoba towarzysząca – bezpłatnie)

Wiek uczestników: od 4 lat
Czas trwania: około 60 minut

Uzupełnieniem spektaklu „Włoszczyzna” staną się wielozmysłowe warsztaty będące nawiązaniem do podróżniczych przygód bohaterów. Na warsztatach czekają Was warzywne wygibasy cielesne (warzywny tor przeszkód), taneczne i integracyjne wyzwania oraz plastyczne i sensoryczne spełnienie wielkoformatowe (uwaga! będzie brudno!), które prawdopodobnie zakończą się wspólnym spotkaniem w kąpieli Minestrone.

Prowadzenie: Warsztaty Agaty – Agata Nowaczyk-Łokaj

Założycielka i właścicielka firmy oraz marki Warsztaty Agaty, a także miejsca warsztatowego o tej samej nazwie. Z pierwotnego wykształcenia prawniczka (UAM), z pasji trenerka improwizacji tanecznych. Pasjonatka stosowania metod ruchowych i tanecznych do pogłębiania samoświadomości, uwalniania energii, budowania relacji z sobą i innymi ludźmi. Autorka wielu scenariuszy zabaw edukacyjnych i rozwojowych. W budowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci towarzyszy jej perspektywa Dziecka, podejście związane ze swobodą wyboru, wzajemnym szacunkiem i oparciem w relacji Dziecko-Dorosły.

BILETY:

6.05 (dla grup)