Akademia tańca

Prowadząca: Monika Urbańska

Wstęp: 15 zł od osoby
Zapisy: do piątku 8 listopada br do godziny 15:00 pod nr. tel. 42 254 90 40

Galeria Małego Mistrza to cykl warsztatów przeznaczonych dla odbiorców w grupie wiekowej 6- 10 lat, organizowanych raz w miesiącu. W ramach programu „Edukacja przez sztukę" przygotowano na bazie ekspozycji Galerii Mistrzów Polskich i wystaw czasowych, działania warsztatowe, aby promować i przekazywać wiedzę na temat kultury i sztuki polskiej.

Nokturn, czyli pejzaż nocny funkcjonował w malarstwie już w epoce baroku. Pierwszym twórcą obrazów nocnych był Caravaggio, a następnie La Tour, ale dopiero impresjonizm nadał nokturnom nową jakość. Pejzaż nocny stanie się pretekstem do stworzenia warsztatów graficznych, bazujących na technice pasteli olejnych i czarnego tuszu.

Warsztaty są odpłatne: 15 zł od osoby. Wszystkie materiały są zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością uczestnika.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat. Zainteresowanych uczestnictwem prosimy o zgłoszenie obecności na zajęciach mailowo na adres m.urbanska@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do piątku 8 listopada br do godziny 15.00.

Miejsce:
sala edukacyjna