Warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni,
ul. Zawiszy Czarnego 1,
parter, sala audio

MM Projekt zaprasza najmłodszych i nieco starszych na ciekawe spotkanie z nowoczesną technologią

Warsztaty dla dzieci Świat 3D – budowanie z wyobraźni to zabawa, która polega na kreatywnym tworzeniu wirtualnej rzeczywistości za pomocą programu do wizualizacji Lumion, którym posługują się twórcy instalacji multimedialnej „MM MODERNIZM”.
Zajęcia pomagają rozwinąć fantazję, pobudzają dziecięcą inwencję twórczą, wyobraźnię przestrzenną, zdolność abstrakcyjnego myślenia i komunikację. Przy pomocy przedstawicieli zespołu „MM Projekt”: Dominiki Krajewskiej, Rafała Pankowskiego i Igi Wasilewskiej zostaną na żywo stworzone niepowtarzalne ilustracje w technice 3D.
Spotkanie z programem Lumion może być pierwszym krokiem do zainteresowania dzieci aranżowaniem przestrzeni, a w przyszłości architekturą, animacją lub projektowaniem

*** Warsztaty Miasto z Rodzinnego Albumu z Łukaszem Brodowiczem (MM projekt)
29 sierpnia godz. 12:00

Znajdźcie w swoim domowym albumie zdjęcie wykonane na ulicach Gdyni – dwadzieścia, trzydzieści a może i więcej lat temu. Przynieście je do Muzeum Miasta Gdyni.
My zeskanujemy je i wspólnie obejrzymy na dużym ekranie, a następnie porównamy z widokiem obecnym.
Wspólnie opiszemy to zdjęcie, a jeśli wiąże się z nim jakaś historia, chętnie ją poznamy, zapiszemy ją i tym samym zaczniemy tworzyć Gdyńskie archiwum starych fotografii.
Podczas spotkania zaprezentujemy również kilka prostych sposobów katalogowania zdjęć, ich opisywania oraz pokażemy, jak rozpocząć tworzenie własnego archiwum domowego.

Zapraszamy całe rodziny – wnuki z babciami i dziadkami, dzieci z rodzicami. Poznajmy ciekawe historie, stwórzmy Miasto z Rodzinnego Albumu.

Biletem wstępu jest stare zdjęcie przedstawiające architekturę miasta Gdynia i związana z nim historia.

Zobacz filmik promujący projekt na youtube

Warsztaty towarzyszą wystawie MM MODERNIZM, którą można oglądać od maja w sali audio Muzeum Miasta Gdyni.
MM MODERNIZM
to instalacja, która nowatorski sposób łączy muzykę i sztuki wizualne tworząc ciekawe narzędzie dydaktyczne pomagające przybliżyć epokę Modernizmu w szerokiej perspektywie kulturalnej. Naszą propozycją o charakterze kulturalno-edukacyjnym stwarzamy możliwość nawiązania nowych relacji z publicznością na bazie eksperymentu artystycznego przy pomocy potencjału innowacyjnej technologii oraz inicjatywy samych zwiedzających.

MM Modernizm – projekt zrealizowany w priorytecie "Edukacja kulturalna" – współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Miasta Gdyni.

*** Nowoczesne narzędzia w sztuce i edukacji z MM Projekt – prezentacja programu do tworzenia wirtualnej rzeczywistości
29 sierpnia, godz. 16.00-17.00

Jak powstało MM Modernizm i w jaki sposób program stworzony z myślą o Architektach posłużył grupie MM Projekt do zbudowania multimedialnej wystawy MM Modernizm będziecie się mogli dowiedzieć na Prezentacji programu Lumion którą przygotowali Dominika Krajewska i Rafał Pankowski. Nowoczesne narzędzia w sztuce i edukacji – przykłady kreatywnego zastosowania programu do tworzenia wirtualnej rzeczywistości. Będzie też mowa o kolejnej odsłonie projektu – filmowej!

Prezentacja może być interesująca zarówno dla osób nie związanych z architekturą, jak i studiujących i pracujących w tej branży. Program Lumion, to narzędzie dla nowoczesnych architektów, zwłaszcza tych, którzy wiedzą czym jest projektowanie BIM. Lumion doskonale uzupełnia programy do projektowania parametrycznego, znacznie przyspieszając proces wizualizacji projektu, czy tworzenia ciekawych filmów wideo ze swoją architekturą.