Warsztaty twórcze dla dzieci: Rodzinny Klub Filmowy

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza, Warszawa
🗺 mapa
📅 sobota 28.01.2017
warsztaty twórcze muzeum polin

Zapraszamy do klubu dla dzieci, rodziców i dziadków, w którym wspólnie oglądamy filmy, a po nich dyskutujemy i dzielimy się tym, co przyniosły nam filmowe opowieści. Obejrzane historie posłużą nam do lepszego poznawania otaczającego świata – różnorodności jego mieszkańców, kultur, religii czy obyczajów. Ich bohaterowie zainspirują nas do otwierania się na Inność i do pozytywnej zmiany w duchu tolerancji i empatii.
Pojawiamy się z wizytą „U Króla Maciusia”, bo bliskie nam słowa Janusza Korczaka: „Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Można ciekawie i z fantazją bawić się w straż, pociąg, polowanie, w Indian, a bezmyślnie czytać książki.” Filmy w Rodzinnym Klubie Filmowym traktujemy nie tylko jako rozrywkę, ale też narzędzie do lepszego rozumienia innych i samych siebie. Wierzymy, że spotkania przed ekranem mogą dostarczyć nam wzruszeń i emocji, ale też bardziej długotrwałych korzyści i inspiracji do wprowadzania zmian na lepsze w naszym życiu i otoczeniu.

Spotkania w Rodzinnym Klubie Filmowym poprowadzą doświadczeni edukatorzy filmowi i psychologowie związani z Fundacją Generator od lat popularyzującą filmoterapię. Podczas warsztatów towarzyszących filmowym seansom zaproponują uczestnikom dyskusje i ćwiczenia, mające za cel rozwijanie potencjału filmów w programie, wśród których opowieści o naszym wielobarwnym świecie, potrzebie akceptacji i zrozumienia, przełamywaniu stereotypów i występowaniu w obronie słabszych. Zapraszamy!

Grupa wiekowa: 6-10 lat

HARMONOGRAM I BILETY:

28 stycznia 2017

Z tobą mogę więcej
„Bracia” reż. Hilt Lochten, 15min

Historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy jeździ na wózku. Warsztat poświęcimy rozbudzaniu wrażliwości i empatii młodych ludzi oraz przełamywaniu stereotypów w podejściu do osób w innej sytuacji życiowej.
>>kup bilet

Uwaga: Tytuły filmów mogą się zmienić!
Fundacja Generator od 2008 roku z powodzeniem włącza film do promocji wiedzy, psychoedukacji i kształtowania postaw dzieci i dorosłych. W ramach swej misji Fundacja organizuje spotkania z filmem i psychologią, tworzy narzędzia do pracy wychowawczej i edukacyjnej z filmem (scenariusze lekcji wychowawczych, pakiety filmów, teksty eksperckie), organizuje szkolenia i spotkania networkingowe. Jej pierwszy i najbardziej znany projekt „Kinoterapia” stał się pozytywnym bodźcem do rozwoju filmoterapii w Polsce i pozwolił na opracowanie profesjonalnych narzędzi do tego typu pracy (listy filmów oraz opisy metody udostępnione na stronie www.kinoterapia.pl). Jej kolejne projekty to: cykl pokazów Kina Letniego „Mózg podejrzany” w Centrum Nauki Kopernik poświęcony badaniom nt. ludzkiego mózgu, festiwal „Na szczęście film” realizowany w partnerstwie z Katedrą Psychologii Pozytywnej SWPS oraz ogólnopolskie warsztaty dla dzieci „Mój Przyjaciel Film”. Obecnie Fundacja rozwija dwa dodatkowe działania: pakiet filmów krótkometrażowych dla nauczycieli „Filmowe Lekcje Wychowawcze” oraz „Rodzinny Klub Filmowy”, czyli pokazy filmów dla dzieci, młodzieży i rodziców połączone z warsztatami i dyskusjami. Więcej informacji na stronach: www.kinoterapia.pl oraz projekcje.edu.pl.

427 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent