warsztaty rodzinne w Muzeum Historycznym Miasta Gdańśka

sobota 28.01.2012

warsztaty rodzinne w Muzeum Historycznym Miasta Gdańśka

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na SOWOTĘ „Skarby Dworu Artusa”. Zajęcia przeznaczone szczególnie dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Wstęp gratis.

 28 stycznia 2012 roku

o godz. 10.00 w Dworze Artusa    

Tym razem uczestnicy odbędą podróż w poszukiwaniu skarbów Dworu Artusa. Dowiedzą się, gdzie schował się psotnik i zawadiaka Dyl Sowizdrzał, ile kafli jest na Wielkim Piecu oraz kim jest rycerz walczący ze smokiem. Pomogą im w tym liczne wskazówki, podpowiedzi oraz zadania, które będą musieli rozwiązać.

 

SOWOTY to cykliczne spotkania rodziców i dzieci organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacji Muzealnej SOWA. Spotkania mają na celu prezentowanie wnętrz muzealnych w sposób atrakcyjny zarówno dla rodziców, jaki i dzieci. Ta z pozoru surowa przestrzeń stanie się miejscem wspaniałych przygód, ścieżką, na której młodzi odkrywcy postawią swoje pierwsze kroki. SOWOTA to także okazja do zawiązania nowych przyjaźni!

 

Warunkiem uczestnictwa w SOWOCIE jest zgłoszenie do Działu Edukacji Promocji i PR-u MHMG chęci przybycia na spotkanie. W tym celu należy zadzwonić pod jeden z numerów:

58 76 79 150

58 76 79 172

58 76 79 135

Czas trwania spotkania to dwie godziny (10.00-12.00). Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zajęć.

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Dwór Artusa Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Część traktu stanowi Długi Targ położony nieopodal historycznego portu nad rzeką Motławą, resztę ulica Długa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa …

Więcej

Adres:

Gdańsk, Długi Targ 43/44Kontakt:

http://www.mhmg.pl/index.php/oddzial/2/dwor-artusa

ZOBACZ TAKŻE:patronat