Warsztaty popołudniowe dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 14.05.2011
Warsztaty popołudniowe dla Dzieci w Poznaniu

 Warsztaty popołudniowe będą odbywały się codziennie, w dniach 9-14 maja, o godzinie 17.00. Zapraszamy całe rodziny na doskonałą zabawę w towarzystwie prowadzących, artystów oraz innych uczestników. Pozostały jeszcze wolne miejsca.

Organizatorzy przygotowali zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Najmłodszych uczestników, w wieku 2-4 lat, zapraszamy na Zabawy na łące – zdrowo, folkowo, czyli wyliczanki, tańce, wspólne śpiewy i muzykowanie przy dźwiękach muzyki tradycyjnej. Nieco starsze dzieci, w wieku 5-6 lat, na warsztatach Muzyka z imbryka będą poznawały najróżniejsze dźwięki – te z czasów dawnych i te współczesne. W poniedziałek dzieci w wieku 6-9 lat będą mogły poznać tajemnice teatralnych marionetek i wspólnie z prowadzącymi stworzyć własne (MARIONETKA – LALKA NA SMYCZY).

Na warsztatach ATEŃSKA AGORA (9-12 lat) dzieci wspólnie z artystami zbudują współczesną agorę. Wcielając się w rolę starożytnych artystów poprzez różne formy aktywności teatralnej przybliżą się do antyku, by uświadomić sobie, jak wiele jest we współczesnej sztuce dawnych odniesień.

W czasie warsztatów PIASKOWE WYCINANKI (7-12 lat) dzieci stworzą prace inspirowane tradycyjnymi ludowymi wycinankami i piaskowymi dekoracjami. Z kolei zajęcia W CO SIĘ BAWIĆ? (8-14 lat) odkryją przed uczestnikami, jak bawili się ich dziadkowie i pradziadkowie. Dzieci dowiedzą się na czym polegała „pierścieniówka", „kapela" czy „sztykiel".

Powyższe warsztaty twórcze odbędą się w parku na Cytadeli. Biennale swoim zasięgiem obejmie jednak całe miasto, zajęcia odbędą się również w Centrum Kultury Zamek (ZNAK DLA POZNANIA, 12-15 lat), Muzeum Narodowym w Poznaniu (ZABAWY W WIRTUALNYCH MUZEACH, 7-12 lat, i ŻYWE OBRAZY, 8-16 lat), Klubokawiarni Meskalina (COOOLINARIA, 6-12 lat) czy na Placu Międzymoście (PRZEKRACZAJĄC BRAMĘ CZASU, 8-15 lat).

 

 

WIOSKA NA SKRZYŻOWANIU KULTUR

park na Cytadeli, plener

 

Ciekawą propozycją będą warsztaty realizowane w ramach projektu WIOSKA NA SKRZYŻOWANIU KULTUR. Będzie to spotkanie z artystami, którzy, choć mieszkają w Polsce, mówią, zachowują się i wyglądają trochę inaczej niż my. Powód? Pochodzą z innego kręgu kulturowego. Zajęcia poprowadzą artyści pochodzący z Kamerunu, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski. W programie zajęcia muzyczne: AFRYKAŃSKIE INSTRUMENTY – AFRYKAŃSKIE RYTMY oraz MUZYKOWANIE NA TEATRALNYM PLANIE, plastyczno-teatralne: BAJKA O RYBAKU I JEGO ŻONIE oraz KULTUROWY CZULENT – SPOTKANIE Z TRADYCJĄ ŻYDOWSKĄ, warsztaty ekspresji ruchowej HISZPAŃSKIE KLIMATY – TAJEMNICE CUENTACUENTOS, fotograficzne ILE SARDYNEK JEST W JEDNEJ PUSZCE? CZYLI PORTUGALIA NA RUCHOMYCH OBRAZACH oraz warsztaty obrzędowe LOLA, LEL I LALA, CZYLI BIAŁORUSKA WIOSNA.

 

 

10. MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY NIEPOJU TWÓRCZEGO Kieszeń Vincenta

park na Cytadeli, plener

 

Dzieci i młodzież zapraszamy również na popołudniowe spotkania w ramach warsztatów Kieszeni Vincenta. Są to zajęcia przygotowane przez studentów i wykładowców uczelni artystycznych i pedagogicznych z Polski oraz z zagranicy – z Czech, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Podczas zajęć dzieci będą tworzyć sieć pojęć związanych ze słowem tradycja (OGÓLNOŚWIATOWA SIEĆ TRADYCJI, 14-15 lat), zrekonstruują proces tworzenia różnych przedmiotów i nauczą się, jak ważna jest rola komunikacji podczas wspólnej pracy (WYTWÓRNIA, 13-17 lat). Będą tworzyć własne scenariusze baśni, przekonując się o tym, że pewne uniwersalne wartości nigdy się nie starzeją (Z JAKIEJ JESTEŚ BAJKI?, 13-15 lat), poznają zastosowanie ziemi i gliny w ekoarchitekturze (ZIEMIA, GLINA – MATERIAŁ ARCHITEKTONICZNY, 8-17 lat). Uczestnicy zajęć REZERWAT TRADYCJI (8-15 lat) będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czym jest tradycja i jak można ją chronić od zapomnienia.

 

Szersze informacje o poszczególnych warsztatach znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum sztuki Dziecka w Poznaniu:

 

Warsztaty w parku na Cytadeli: www.csdpoznan.pl

Warsztaty w innych miejscach miasta: www.csdpoznan.pl

Kieszeń Vincenta: www.csdpoznan.pl

 

PROGRAM POPOŁUDNIOWYCH WARSZTATÓW

18. Biennale Sztuki dla Dziecka

Większość wydarzeń odbywa się w parku na Cytadeli, w okolicy Amfiteatru.

Przy warsztatach odbywających się w innych miejscach zostały podane adresy.

 

 

PONIEDZIAŁEK, 9 maja, godz. 17.00
Z jakiej jesteś bajki?, 13-15 lat
Wytwórnia, 13-17 lat
Klocki, 7-12 lat
Marionetka – lalka na smyczy, 6-9 lat

 

WTOREK, 10 maja, godz. 17.00
Ateńska Agora, 9-12 lat
Muzyka z imbryka, 5-6 lat
Na szlaku nowej tradycji, 13-15 lat
Nowoczesna wioska indiańska, 8-17 lat
Ziemia, glina – materiał architektoniczny od starożytności do ekowspółczesności, 8-17 lat

 

ŚRODA, 11 maja, godz. 17.00
Kalendarz nastrojów, 7-12 lat
Kulturowy czulent – spotkanie z tradycją żydowską, 8-14 lat
Porządkowanie tradycji, 8-15 lat
Stare rzemiosła, 8-12 lat

 


CZWARTEK, 12 maja, godz. 17.00

Afrykańskie instrumenty – afrykańskie rytmy!, 7-12 lat
Bajka o rybaku i jego żonie, 8-14 lat
Hiszpańskie klimaty – tajemnice Cuentacuentos, 6-10 lat
Ile sardynek jest w jednej puszce? Czyli Portugalia na ruchomych zdjęciach, 9-13 lat
Lola, Lel i Lala, czyli białoruska wiosna, 8-14 lat
Rezerwat tradycji, 8-15 lat
Muzykowanie na teatralnym planie, 8-14 lat
Zabawy na łące – zdrowo, folkowo, 2-4 lata

 

PIĄTEK, 13 maja, godz. 17.00
Nowe atelier, 10-13 lat
Ogólnoświatowa Sieć Tradycji, 14-15 lat
Piaskowe wycinanki, 7-12 lat
W co się bawić?, 8-14 lat
Żywe obrazy, 8-16 lat (Muzeum Narodowe w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 9)

Godz. 18.00 – Wioska na skrzyżowaniu kultur – WIELKI FINAŁ

 

SOBOTA, 14 maja
godz. 10 Przekraczając bramę czasu, 8-15 lat (Rejon placu Międzymoście, ul.Grobla / ul. Mostowa)
godz. 12.00-16.00 Coolinaria, 6-12 lat (Klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6)
godz. 18.00 i 20.00 Żywe obrazy, 8-16 lat (Muzeum Narodowe w Poznaniu, al. Marcinkowskiego 9)

 

INFORMACJA – Biuro Organizacyjne 18. Biennale Sztuki dla Dziecka

W dniach 9-14 maja w parku na Cytadeli, w okolicy amfiteatru będzie działało Biuro Organizacyjne 18. Biennale Sztuki dla Dziecka. Tutaj będzie można zasięgnąć informacji na temat bieżących wydarzeń Biennale, zakupić bilety na przedstawienia i koncerty, które odbędą się w ramach drugiej, festiwalowej części Biennale. Biuro organizacyjne będzie również punktem inforacyjnym dla grup zorganizowanych (informacje – Anna Litwińska) oraz mediów (informacje – Anna Przygocka).

Kontakt

REZERWACJE – Anna Litwińska, tel. 503 028 248, szkoly@csdpoznan.pl

 

 

814 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent