Warsztaty Miasto z Rodzinnego Albumu

📅 czwartek 16.10.2014
Warsztaty Miasto z Rodzinnego Albumu

Biletem wstępu na warsztaty Łukasza Brodowicza jest zdjęcie z Państwa album a wraz z nim historia, która go dotyczy (data wykonania, miejsce, osoby, etc).

Jeśli w swoich zbiorach mają Państwo zdjęcia, którymi chcielibyście się podzielić zapraszamy na spotkanie, zależy nam oczywiście na zdjęciach z Gdyni przestawiających fragmenty architektury, ale też mieszkańców na co dzień i "od święta". Przejrzyjcie swoje albumy, im starsze zdjęcie tym ciekawiej. Państwa fotografie zostaną zeskanowane i wyświetlone na dużym ekranie gdzie wraz ze pozostałymi uczestnikami będziemy mogli posłuchać związanych z nimi historii.

Podczas pierwszej edycji warsztatów mieliśmy okazję oglądać między innymi zdjęcia z lat trzydziestych pokazujące modę na starym gdyńskim molo jak również pozowane zdjęcia na Skwerze Kościuszki z lat pięćdziesiątych czy pamiątkowe zdjęcia z rodzinnych spacerów w okolicach Placu Kaszubskiego. Opowiedziane historie zainspirowały pozostałych uczestników do ciekawych wspomnień.

Dodatkowo podczas spotkanie będziemy mieli okazję zajrzeć na muzealne wystawy: zobaczymy między innymi fragment wystawy "Narodziny Miasta", by na krótkim filmie zobaczyć materiały filmowe z dotyczące początków historii miasta.

Wstęp wolny!