Warsztaty etnograficzne z Etnosferą

PROGRAM DK STOKŁOSY,  MARZEC 2015

WTOREK 03.03
godz. 18-19 Hinamatsuri – Święto Lalek w Japonii
Tego dnia Japończycy obchodzą Święto Lalek oraz Święto Dziewcząt. Dzieci usłyszą historię powstania tej uroczystości, dowiedzą się jak wyglądają przygotowania i co jest niezbędne w każdym japońskim domu. W części plastycznej wykonamy japońską lalkę.

WTOREK 10.03
godz. 18-19 Magiczne krajobrazy Kanady z Galcier Skywalk

Podróż do Kanady będzie pełna emocji oraz pięknych widoków z mrożącej krew w żyłach platformy widokowej Galcier Skywalk.  Zwiedzimy Park Narodowy Jasper oraz inne najpiękniejsze miejsca, posłuchamy ciekawostek o mieszkańcach, ich kulturze oraz języku quebeckim. W części plastycznej wykonamy magnesy z symbolami Kanady.

WTOREK 17.03
godz. 18-19 Madagaskar Kraina Lemurów
Niezwykła wyprawa na tropikalną wyspę uwielbianego przez dzieci Króla Juliana. Nie wszyscy wiedzą, że była też przez wiele lat ulubioną kryjówką piratów! Dowiemy się dlaczego Malgasze, rdzenni mieszkańcy wyspy, nie lubią się przepracowywać, dlaczego na powitanie podaje się obie ręce, co oznacza num Mora Mora i kim są niewidzialni ludzie Kalanuri. Odwiedzimy też kopalnię szafirów i oczywiście Króla Lemurów w jego rodzinnych stronach!
W części plastycznej wykonamy pamiątkę z lemurkiem.

WTOREK 24.03
godz. 18-19 Legendy z różnych stron Świata – LEGENDY INDYJSKIE: SYN BESTII

Dzieci uwielbiają słuchać baśni i legend z odległych krain. Tym razem wybierzemy się do Indii – miejsca pełnego magii oraz wspaniałych opowieści.
Na koniec zajęć dzieci wykonają pracę z motywami indyjskimi przedstawiającą bohaterów legendy.

WTOREK 31.03

godz. 18-19 Bella Italia – najpiękniejsze miasteczka Włoch

Podróż do słonecznej Italii będzie jak zwykle pełna emocji i niezapomnianych wrażeń. Rzym zachwyca historią, Wenecja i Neapol – atmosferą, Florencja – sztuką, Bolonia – kuchnią, a Mediolan – modą. We włoskich miastach nie sposób się nudzić. Tym razem wybierzemy się szlakiem cudownych miasteczek, zajrzymy do lokalnych restauracji oraz nauczymy się kilku przydatnych słówek w języku Włoskim. Na koniec warsztatów dzieci wykonają pamiątkę z podróży.

—————————–

Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia odbywają są we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 (sala plastyczna)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy :

zapisy@etnosfera.pl  lub pod nr tel. 604 625 016.

Cennik warsztatów :

Paszport jednorazowy: 20zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150zł

(do wykorzystania na cały semestr)

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera .