Warsztaty etnograficzne z Etnosferą

godz. 18-19 Konstantynopol – z wizytą u Konstantyna Wielkiego

WTOREK 07.10
18-19 Aleksandria

Na zajęciach przeniesiemy się do czasów starożytnej Aleksandrii, poznamy dzieje miasta, posłuchamy niezwykłych opowieści. W części plastycznej wykonamy pamiątkę z symbolem arabskim.

WTOREK 14.10
18-19 Rzym

Zajęcia rozpoczniemy legendą o powstaniu Rzymu. Dowiemy się co oznacza przysłowie „ Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu"  i dlaczego był uważany za centrum ówczesnego świata. Porównamy granice starożytnego imperium z dzisiejszą mapą Italii i zastanowimy się do czego podobny jest Półwysep Apeniński. Obejrzymy Wezuwiusza i Etnę, odwiedzimy nowożytny Rzym i zobaczymy co pozostało z czasów dawnej świetności. Następnie obejrzymy Krzywą Wieżę w Pizie i przepłyniemy się kanałami Wenecji.  Dowiemy się też  jakie odkrycia zawdzięczamy Włochom i jakich włoskich słówek używamy na co dzień.  Na koniec zajęć wykonamy pamiątkę z motywem rzymskim.

WTOREK 21.10
18-19 Ateny

Tym razem podróż będzie do Aten, stolicy Grecji. Posłuchamy mitu o powstaniu miasta, poznamy jego historię, dowiemy się jak żyli mieszkańcy Hellady oraz czym się zajmowali. Obejrzymy zabytki, wstąpimy do teatru Dionizosa a w części plastycznej wykonamy obrazek z wazą grecką.

WTOREK 28.10
18-19 Konstantynopol

Wyprawa do stolicy rozległego imperium będzie pełna opowieści o powstaniu miasta. Przy Kolumnie Konstanta wysłuchamy historii o jego założycielu. Dowiemy się gdzie znajdował się Konstantynopol zobaczymy Hipodrom w Konstantynopolu a na koniec zajęć wykonamy pamiątkę z Turcji.