Warsztaty dla rodzin w Krakowie

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011

KONIK MUZEALNY to cykl warsztatów weekendowych dla rodzin. KONIK MUZEALNY wędruje pomiędzy różnymi oddziałami Muzeum Narodowego w Krakowie.
Poprzez zabawę, specjalnie przygotowane ścieżki tematyczne, zagadki i ciekawostki rodzice oraz dzieci zachęcani są do wspólnego poznawania kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.
Jeśli chcecie, by Muzeum Narodowe stało się waszym konikiem, przyjdźcie koniecznie!

Zajęcia mają charakter otwarty. Odbywają się w każdą niedzielę w jednym z oddziałów MNK: Sukiennicach, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Domu Jana Matejki, Domu Józefa Mehoffera (szczegóły na stronach oddziałów).

Informacje dodatkowe:

Warsztaty z cyklu "Konik muzealny" przygotowane są specjalnie dla najmłodszych.

Nie dokonujemy rezerwacji. Limit miejsc zależny od zainteresowania, do wyczerpania materiałów (decyduje animator zajęć).

Spotkania mają charakter otwarty (nie są to warsztaty dla grup). W każdej chwili można włączyć się do zabawy i skończyć ją w dowolnym momencie.

Rozpoczynamy się o godzinie 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.30. Warsztaty kończą się o godzinie 14.00.

Przygotowana przez animatorów ścieżka będzie wymagała zaangażowania zarówno dzieci jak i ich opiekunów.

Zadaniem animatorów warsztatów jest czuwanie nad całością wydarzenia, pomoc i zachęcanie kolejnych uczestników do nauki przez zabawę.

Koszt biletu jednorazowego: 15 zł.

Bilet rodzinny (opiekun z maksymalnie trójką dzieci): 30 zł.

19 czerwca 2011, godz. 11.00-14.00

MUZEUM STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

"Sady, strzechy, łąki, gaje"
W czerwcu Muzeum Stanisława Wyspiańskiego rozbrzmi ludowymi pieśniami. Odwiedzicie polską wieś i przypomnicie sobie różne ciekawe słowa, zabawne powiedzenia i przysłowia. Podczas warsztatów artystycznych wspólnie będziemy tworzyć rzeczy piękne i praktyczne. Zainspirują nas pawie pióra, róże, maki, dziewanny i figury geometryczne. Dowiecie się, czym jest ornament, skąd się wziął i jak można łatwo wymyślić własny. Gra i plastyczne szaleństwo dla tych, którzy lubią chodzić na bosaka i patrzeć w niebo z kłosem w zębach.

Prowadzenie: Maja Bogaczewicz

Kontakt:
Katarzyna Szczygieł
tel. 12 292 81 83, wew. 434
kszczygiel@muzeum.krakow.pl