Czy moglibyśmy zamieszkać w pałacu? Gdzie możemy przechować najcenniejsze pamiątki? Dlaczego niektóre budynki są zdobione, a inne nie? Co to jest „dobre sąsiedztwo”? Zapraszamy całe rodziny do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w niezwyczajnych warsztatach, towarzyszących wystawie „Z klocków. Jak poukładać miasto”. Warsztaty będą okazją do rozwijania kreatywności i wyobraźni, wspólnego budowania, m.in. z klocków LEGO, i odkrycia znanych i mniej znanych miejsc i postaci związanych z Poznaniem. Każde zajęcia będą dotyczyć innego tematu. Przyda się praca zespołowa całej rodziny!
Informacje praktyczne:
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat
Terminy: wybrane soboty od października do listopada o godz. 10.15; harmonogram
i opis poszczególnych zajęć poniżej
Czas trwania: ok. 120 min.
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Koszt: bezpłatne
Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl.
Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.
Zapisy zostaną otwarte 24 września 2018 r.
Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.
Harmonogram warsztatów:
6 października 2018 r. godz. 10:15 — Mania kolekcjonowania
Monety, muszle, karty z piłkarzami, serwetki – co jeszcze można zbierać? A gdyby tak swoją kolekcją podzielić się z innymi? W trakcie warsztatów poznamy postać człowieka, który postanowił stworzyć niezwykłą kolekcję dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz sprawdzimy, w jaki sposób możemy przechowywać nasze najcenniejsze skarby.
13 października 2018 r. godz. 10:15 — Niewidzialny pałac
Jak wygląda pałac, co się w nim znajduje i kto może w nim zamieszkać? Przekonamy się, poznając opowieść o nietypowym poznańskim pałacu. Oczywiście, czeka nas również wyzwanie konstruktorskie!
27 października 2018 r. godz. 10:15 — Rodzinny bestiariusz
Wieczór, ognisko, las, opowieści o południcach i wodnikach – każdy z nas lubi od czasu do czasu nastrój tajemnicy. Jednak dawne opowieści, legendy i przysłowia mają nie tylko nas przestraszyć, ale też pomóc zrozumieć to, co nas otacza. A jakie opowieści krążą
w waszych rodzinach?
17 listopada 2018 r. godz. 10:15 — Stylowe budowle
Czy budynki, tak jak my, mogą mieć swój styl? Dlaczego niektóre są bogato zdobione,
a inne mają proste kształty? Wszystkich rodzinnych budowniczych zapraszamy do podjęcia naszego konstruktorskiego wyzwania!
24 listopada 2018 r. godz. 10:15 — Cytadela? Naturalnie!
Kto mieszka na Cytadeli? Jakie zapachy można poczuć spacerując jej ścieżkami? Ile drzew rośnie w parku? Zapraszamy nieustraszone rodziny do zbadania jednego z najpopularniejszych miejsc spacerowych poznaniaków. Przyda się spostrzegawczość i wyostrzone zmysły!
Brama Poznania Ichot
Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …