warsztaty dla rodziców małych dzieci

📅 poniedziałek 21.03.2011 do czwartek 21.04.2011
warsztaty dla rodziców małych dzieci
Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA” jest organizacją pozarządową działającą w formule stowarzyszenia od 1992 r. Nasze zainteresowania programowe od lat skupiają się wokół dziecka i jego najbliższego środowiska wychowawczego (domu, przedszkola, szkoły).
Misją naszego Stowarzyszenia jest: Wspieranie rozwoju dziecka i jego rodziny.
Za nasz priorytet uważamy dać szansę każdemu dziecku. Dać szansę tzn. odkryć w dziecku to, co niepowtarzalne – jego własne zasoby i potencjał rozwojowy.
W ramach nieodpłatnego programu „Rodzinny kącik” dofinansowanego ze środków       Miasta st. Warszawy oferujemy zajęcia dla rodzin z małymi dziećmi:
* Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców małych dzieci „Pierwsze kroki w rodzicielstwie” :
Warsztaty prowadzone są metodami aktywnymi, ale zawierają też mini-wykłady dotyczące zagadnień omawianych podczas ćwiczeń. Głównym sposobem uczenia się w trakcie warsztatów jest aktywność uczestników i udział w proponowanych ćwiczeniach. Aktywność każdego z uczestników jest też inspiracją do refleksji i do wzbogacania doświadczenia innych. Praca na własnych doświadczeniach stwarza okazję do przyjrzenia się sobie i daje możliwość zdobycia nowych umiejętności. Uczestnicy warsztatów mogą pogłębić własną samoświadomość oraz doświadczyć nowych sposobów zachowania w trudnych sytuacjach związanych z wychowaniem dziecka oraz ćwiczyć komunikację z poszanowaniem praw i granic innych osób. W warsztatach mogą brać również udział rodziny oczekujące dziecka.
Warsztaty umiejętności wychowawczych obejmują m.in.:
– uczenie się lepszego rozumienia uczuć i wynikających z nich zachowań,
– problematykę granic psychologicznych,
–  zagadnienia komunikacji i kontaktu,
– podstawy wiedzy o budowaniu dobrej relacji z dzieckiem,
– naukę konstruktywnego rozwiązywania konfliktów
Termin : sobota godz.10.30 – 14.30
Początek zajęć: 2 kwietnia 2011r.
Koniec zajęć: 30  kwietnia 2011r. (z wyłączeniem 23 kwietnia)
Comiesięczne wykłady ze specjalistami (fizjoterapeuta, ratownik medyczny, lekarz, wizażystka, stylistka)
Konsultacje pedagogiczno-psychologiczne
Miejsce realizacji:
Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” Warszawa-Ochota
ul. Grójecka 79 ( pawilon I piętro)
Warszawa 02-094
Kryterium uczestnictwa:
– deklaracja udziału w całości zadania
– miejsce zamieszkania: Warszawa
Zapisy: 22 824 37 02 (godz.11.00-15.00) , 503 825 567 (godz.15.00-18.00)
Liczba miejsc ograniczona!