Czy trudno prosić Ci o pomoc? A może oczekujesz, że inni domyślą się, że potrzebujesz wsparcia i czujesz frustrację, gdy tak się nie dzieje?
Jeśli chcesz uprościć sobie nieco życie i zadbać o bardziej partnerskie relacje z innymi to zapraszamy Cię na warsztaty, podczas których zastanowimy się nad tym:
– dlaczego tak trudno nam prosić,
– jakie są cechy asertywnej prośby,
– czym różni się prośba od żądania,
– co możemy zrobić z przekonaniami, które powstrzymują nas od proszenia.
Kiedy: 18 października, wtorek, w godzinach od 9:30 do 11:30
Gdzie: w Wolskim Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Dla kogo: rodzice/opiekunowie/ osoby stojące na progu rodzicielstwa (w pierwszej kolejności z dzielnicy Wola)
Na warsztaty można przyjść z dzieckiem, pozostaje ono pod Twoją opieką.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org)
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Amborska – certyfikowany trener, członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Lubi inspirować do zmian i do brania życia w swoje ręce. Daje narzędzia, rozbudza motywację do działania. Uczestników swoich warsztatów wspiera w procesie życiowych zmian – w rozwoju asertywności, umiejętności komunikacji oraz zarządzania sobą w czasie, a także w lepszym radzeniu sobie ze złością i ze stresem. Prowadzeniem szkoleń i warsztatów zajmuje się od 2004 roku. Współpracuje zarówno z biznesem jak i z organizacjami pozarządowymi. Jest szefową Fundacji RoRo, współtworzy projekt skierowany do dzieci pracowniaeksperymentu.pl Ma męża i trójkę dzieci, lubi pływać.
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Wśród naszych darczyńców raz na kwartał losujemy drobne nagrody. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.
18.10 – Krytyk wewnętrzny – warsztaty dla rodziców (Wola)
Negatywne myśli na własny temat, które pojawiają się w naszych głowach są często przyczyną silnego stresu i podważają wiarę we własne możliwości. Czy możemy coś zrobić aby osłabić ich siłę? Zdecydowanie tak!
Na warsztatach:
– porozmawiamy o tym, kim jest i jak wpływa na nasze życie krytyk wewnętrzny,
– nauczysz się rozpoznawać jego słowa,
– przećwiczysz metodę, która osłabia siłę krytyka i daje motywację do działania,
– sprawdzisz jakie asertywne prawa są Ci bliskie.
A to wszystko po to, żeby cieszyć się życiem, bardziej wierzyć we własne siły, z większą otwartością podchodzić do tego, co Cię spotyka, nie bać się popełniania błędów i budować głębsze relacje z innymi.
Kiedy: 18 października, wtorek, w godzinach od 12:00 do 15:00
Gdzie: w Wolskim Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
Dla kogo: rodzice/opiekunowie/ osoby stojące na progu rodzicielstwa (w pierwszej kolejności z dzielnicy Wola)
Na warsztaty można przyjść z dzieckiem, pozostaje ono pod Twoją opieką.
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org
18.10- Mały artysta. Magiczne drzewa (Mokotów)
Fundacja RoRo zaprasza na spotkanie dla małych artystów. Warsztaty skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku 1-3 lata.
Jesienny las jest rajem kolorów. Podczas spotkania wyczarujemy drzewa o wielobarwnych liściach w kształcie dziecięcych rączek. Zapraszamy do zabawy 🙂
Warsztaty dla Małych Artystów to zabawy plastyczne dla dzieci i rodziców wspomagające rozwój manualny dziecka, sprzyjające pogłębianiu relacji rodzic – dziecko, umożliwiające pozytywne kontakty z rówieśnikami. Spotkania pozwolą Rodzicom uzupełnić wiedzę na temat sposobów spędzania czasu z dzieckiem w świetle jego potrzeb. Każde spotkanie ma swój temat przewodni – odwiedzamy morza, latamy rakietą, przyglądamy się roślinom, zwierzętom i zjawiskom pogody. Warsztaty to aktywne i miłe spędzenie czasu z dzieckiem.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Zawadzka-Szajda – dyplomowany pedagog, psycholog oraz nauczyciel pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przez 10 lat prowadziła przedszkole „Jestem, Czuję, Potrafię” działające w duchu idei Janusza Korczaka – wspierające indywidualność, niezależność i samodzielność dziecka. Stworzyła cykl zajęć dla dzieci „Jestem, Czuje, Potrafię”, podczas których bawią się one ze sztuką, teatrem, gimnastyka, muzyką, a wszystko po to by rozwijać się swobodnie, zdobywać pewność siebie. Prywatnie uwielbiam ruch, przyrodę i muzykę. Jest mamą trzech córek i synka.
Kiedy: 18 października, godz. 11.00-12.00.
Gdzie: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, sala nr 25.
Dla kogo: rodzice/opiekunowie z dziećmi w wieku 1-3 lata
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu (zakładka „Aktualności” na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org).
UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.
Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałabyś/-ałbyś, aby w Klubie Mam nadal odbywały się ciekawe, rozwijające spotkania, Twoja darowizna pomoże je nam realizować 😉 Wśród naszych darczyńców raz na kwartał losujemy podwójne wejściówki na dowolnie wybrany seans do kina Muranów.
Dziękujemy Ci!
Zajęcia są częścią projektu „Rodzina to MY”
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy
18.10 – „Zmysły – wzrok” warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 3-12 lat z rodzicami z Mokotowa
Fundacja RoRo zaprasza na spotkanie do Biblioteki przy ul. Melsztyńskiej 4/10 na zajęcia plastyczne dla rodziców z dziećmi z Mokotowa.
Nawet pod zamkniętymi powiekami oczy widzą. Oznacza to, że widzimy non stop, nawet gdy nie… patrzymy. To dzięki budowie naszego oka rozpoznajemy kształty i barwy. Na warsztatach porozmawiamy o zmyśle wzroku, przyjrzymy się budowie oka, zastanowimy się, jak „widzą” osoby niewidome, obejrzymy krótki film o plemieniu Himba, który barwy widzi w zupełnie inny sposób niż mieszkańcy Europy, a następnie stworzymy abstrakcyjne obrazy w formie kompozycji naszych ulubionych kolorów. Zapraszamy!
Sytuacje artystyczne sprzyjają otwartej rozmowie na łatwe i trudne tematy, pobudzają kreatywne myślenie, a także chęć formułowania i wyrażania swojego zdania. Tym razem podczas cyklu zajęć „Uniwersum sztuki” przyjrzymy się sobie samym, a właściwie – ciału człowieka i jego pięciu zmysłom, dzięki którym możemy poznawać otaczający nas świat. Wszystkie konkluzje przedstawimy za pomocą języka sztuki.
Zajęcia odbywają się w ramach cyklu „Uniwersum Sztuki”.
Spotkanie poprowadzi Kamil Niedziałek – ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Polonistyki oraz Kulturoznawstwa. Animator kultury, a także uczestnik warsztatów śpiewu polifonicznego – u Mariany Sadovskiej, zajęć dotyczących edukacji dzieci ze spektrum autyzmu oraz osób starszych. Od 2008 roku prowadzi zajęcia /zabawy /warsztaty dla dzieci i młodzieży m.in. w Operze Narodowej, Centrum Sztuki Współczesnej, Teatrze Dramatycznym, Zachęcie. Ilustruje książki dla dzieci.
Zajęcia są bezpłatne.
Zapisy na spotkanie prowadzone są w bibliotece przy ul. Melsztyńskiej – osobiście lub telefonicznie pod numerem: 22 849 37 98, w godzinach pracy biblioteki.
Prosimy o zgłoszenia wyłącznie osoby, które są gotowe uczestniczyć w spotkaniu razem ze swoim dzieckiem i są mieszkańcami Mokotowa.
Czas: wtorek, 18.10
dzieci 3-6 lat, godzina: 16:20-17:30,
dzieci 7-12 lat, godzina: 17:30-18:40.
Miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXX, ul. Melsztyńska 4/10.
Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja IV”. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy.
Fundacja Roro
EKSCYTUJĄCE PÓŁKOLONIE NA MOKOTOWIE Adres: Szkoła Podstawowa nr 271, ul. Niegocińska 2, 02-698 Warszawa (w pobliżu Galerii Mokotów) Kontakt: 504 590 430 Fundacja RoRo działająca z myślą o rodzicach i dzieciach, we współpracy z Pracownią Eksperymentu, zaprasza na półkolonie …
504 590 430
wakacje@fundacjaroro.org
http://www.wakacje.fundacjaroro.org
facebook