Weleda

Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 24.04.2010 do niedziela 25.04.2010
Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu
24 i 25 kwietnia br. Nickel Technology Park Poznań po raz kolejny otworzy swoje podwoje dla małych i dużych odkrywców: przyszłych inżynierów, chemików, fizyków, ekologów, anglistów i artystów. Na V edycję bezpłatnych warsztatów naukowych dla dzieci i młodzieży zapraszają Nickel Technology Park Poznań oraz przewodnik edukacyjny Edudziecko.pl

Niecodzienne spotkania z nauką i zabawą weszły już na stałe do programu imprez edukacyjnych organizowanych w podpoznańskim Parku. Jubileuszowa V edycja warsztatów odbędzie się w najbliższy weekend w działającym na terenie NTPP przedszkolu „Zaczarowany Park". Dla wszystkich ciekawych świata, spragnionych wiedzy, muzyki czy tańca dzieci oraz ich opiekunów organizatorzy przygotowali szereg interesujących zajęć i pokazów.
Podobnie jak w ubiegłych latach w trakcie warsztatów naukowych w NTPP będzie można obejrzeć otwarte pokazy niezwykłych robotów: sumo, Lego Mindstorms NXT oraz robokitów, sprawdzić się w roli konstruktora i programisty podczas interaktywnych warsztatów robotycznych czy wziąć udział w szeregu zajęć językowych i artystycznych.

Na sobotę zaplanowano specjalne rodzinne warsztaty plastyczne, ekologiczne i bukieciarstwa oraz wspólne dla dzieci i rodziców zajęcia ruchowo-muzyczne w języku angielskim. W tym samym dniu odbędzie się także rodzinny pokaz chemiczny, podczas którego m.in. woda zamieni się w wino oraz powstanie specjalna pasta do zębów dla słonia. W niedzielę będzie można się natomiast przekonać, jak ciekawy, kolorowy i często wybuchowy jest świat chemii, zobaczyć kamień celtycki i nerwusometr czy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego pomarańcza nie tonie i jak zrobić w domu wulkan. Nie zabraknie również zabawnych zajęć w języku angielskim, baletu, papierowych podróży dookoła świata z konikiem Orikiem czy niezwykłej fabryki prezentów. Dodatkową atrakcją dla wszystkich odkrywców mają być wykonywane sprayem kolorowe, wiosenne wzorki na fryzurkach.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, na niektóre zajęcia obowiązują jednak wcześniejsze zapisy telefoniczne bądź mailowe. Przedszkole "Zaczarowany Park" w podpoznańskich Złotnikach będzie czekało na swoich gości w sobotę i niedzielę w godzinach od 11.00 do 16.00. Szczegółowy program spotkania, mapa dojazdu oraz kontakt do organizatorów dostępne są na stronach internetowych: www.ntpp.pl oraz www.edudziecko.pl

Partnerzy piątej edycji warsztatów: Mały Inżynier, Akademia Przyrody dr inż. Ewa Czajka, Musical Babies, Papuga edu, Centrum Edukacyjne Sonrisa, Baltima, salon fryzjerski Czuprynka.

ORGANIZATORZY WARSZTATÓW:

Nickel Technology Park Poznań (NTPP)
pierwszy w Polsce niepubliczny park technologiczny, powołany do życia w 2006 roku przez PTB Nickel Sp. z o.o. oraz Nickel Development Sp. z o.o. Łączy w sobie wyzwania związane z realizacją obiektów specjalistycznych oraz dedykowanych, wraz z kompetencjami związanymi z business development i transferem innowacji do biznesu. Pierwszy etap inwestycji współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Nickel Technology Park Poznań to ponad 33 ha terenu pod szeroko rozumiane inwestycje. Około 23.000 m2 zagospodarowanej na dzień dzisiejszy powierzchni to budynki biurowe i hale magazynowe. NTPP oferuje elastyczne warunki wynajmu nowoczesnych powierzchni biurowych, hal magazynowych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych oraz adaptację tych powierzchni do indywidualnych potrzeb klienta. Spółka buduje także obiekty uniwersalne i dedykowane, w tym specjalistyczne laboratoria czy clean room′y. Dodatkowo NTPP wspiera swoich klientów przez liczne usługi dodatkowe: doradztwo unijne, usługi Data Center i Outsourcingu IT, obsługę i serwis budynków czy opiekę przedszkolną nad dziećmi pracowników Parku. Nickel Technology Park Poznań w ramach Business Angels oferuje także wsparcie finansowe, prawne i zarządcze potrzebne do wdrożenia innowacji, przeskalowania działalności, uruchomienia nowej usługi czy wprowadzenia nowego produktu na rynek. Na terenie NTPP pracuje już ponad 700 osób, a wśród klientów znajdują się takie firmy jak m.in. Business Consulting Center, 7milowy, Exact Software Poland, Mikrofilm Center – Digital Center, LST – NET, EDP GROUP, Heroal Polska, Paw czy Magellan Software Polska. NTPP jest inicjatorem i współtwórcą szeregu przedsięwzięć mających na celu promocję przedsiębiorczości i innowacyjności, m.in. wraz z poznańską firmą ECDF realizuje projekty "STARTup your life" i "Wiedza do biznesu", a z firmą Business Consulting Center projekt konkursu "Idź po staż". W styczniu br. NTPP otrzymał prestiżowy tytuł "Ten, który zmienia polski przemysł" za rok 2009 za stworzenie pierwszej komercyjnej platformy transferu wiedzy do biznesu oraz inicjatywy społeczne podejmowane przez jego twórców.
www.ntpp.pl

Edudziecko.pl przewodnik edukacyjny, stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży, którego głównym celem jest pomoc rodzicom w odnalezieniu i wyborze właściwej ścieżki edukacyjnej swojego dziecka. Na stronach portalu znaleźć można informacje, jak spędzić z dzieckiem wolny czas, jak zorganizować mu zabawę, naukę czy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Portal zawiera również oferty różnego rodzaju instytucji oświatowych, organizacji wychowawczych oraz firm działających w branży edukacyjnej.
www.edudziecko.pl