Dobrze znana komenda „baczność!” rozbrzmiewa w czasie szkolnych apeli i podczas uroczystości państwowych. Czy zastanawialiście się, czym właściwie są sztandary, które takim wydarzeniom towarzyszą? Jakie są zasady i sposoby ich tworzenia?
Uczestnicy warsztatów Na baczność z Wyczółkowskim dowiedzą się, dlaczego ludzie, którzy tworzą jakąś grupę, od zawsze czuli potrzebę podkreślania swojej odrębności poprzez symbole plastyczne – chorągwie, tarcze rycerskie, znaki na zbrojach czy flagi i sztandary. Uzbrojeni w tę wiedzę wspólnie stworzą sztandary, na których każdy element będzie coś znaczył, i które będą mówić o tym, jacy chcieliby być ich mali twórcy.
Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych. Towarzyszą wystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski, prezentowanej w Muzeum Górnośląskim do 31 grudnia br.
Koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł od osoby. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.
Data: 12 listopada 2016 (sobota), godz. 12.30
Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
Prowadzący: Marek Ryś, Zuzanna Orzeł
Koszt: 10 zł/zapisy
Na zdjęciu: zwiedzający na wystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski, fot. Witalis Szołtys
Muzeum Górnośląskie
Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …
41-902 Bytom
0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl