Akademia tańca

godzina 12.30 – 14.00

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na warsztaty plastyczne
Ogród Sztuki – Grafika i Komiks

Ogród Sztuki stanowi kontynuację wakacyjnych warsztatów powstałych w 2010 roku. Spotkania odbywają się na terenie ogrodu należącego do Muzeum Miasta Łodzi. W centrum miasta oaza ciszy i kontemplacji stanowi wspaniałe tło dla twórczych działań, a piękno natury łączy tam się z aranżacją rzeźb znanych polskich artystów.

Zeszłoroczne spotkanie przeprowadzone zostało we współpracy z Andrzejem Nowickim, znanym pedagogiem, artystą łódzkim oraz szanowanym w środowisku twórczym grafikiem z wysoką renomą.

Podczas drugiej edycji Ogrodu Sztuki tematem  wrześniowego spotkania będzie Grafika i Komiks. W rolę Mistrza prowadzącego warsztaty dla dorosłych i młodzieży wcieli się Maciej Łazowski, uznany rysownik, autor wielu znanych współczesnemu odbiorcy komiksów m.in. "Boskiej Tragedii", absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany młody Mistrz zdradzi nam tajniki swojej pracy. Czym jest zdobywający coraz większe uznanie w kręgach artystycznych komiks, jakie zasady tworzenia nim kierują
oraz jakie techniki i rodzaje zabiegów graficznych można wykorzystywać podczas jego realizacji.

Uczestnicy podczas warsztatów będą odgrywać rolę adeptów sztuki. Celem spotkania jest przybliżenie rysunku graficznego jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami rządzącymi światem komiksu. Uczestnicy będą mieli możliwość zrealizować własne opowiadanie zgłębiając tajniki rysunku graficznego oraz zasady tworzenia komisowych kompozycji.

Równolegle przeprowadzone zostaną warsztaty dla najmłodszych pod bacznym okiem Moniki Urbańskiej i Karoliny Sochy. Dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi artyści graficy, eksperymentując z technika frottage′u oraz druku wypukłego, jednocześnie ucząc się zasad kompozycji tworząc własne collage.

Wszystkie materiały są przez nas zapewnione, a powstałe dzieła stają się własnością autora.

Półtoragodzinne warsztaty rozpoczynają się o godzinie 12.30. Warsztaty są odpłatne: 10 zł od osoby.

Zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci od lat sześciu.

Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem prosimy o potwierdzenie obecności na zajęciach mailowo na adres  m.urbanska@muzeum-lodz.pl lub telefonicznie pod numerem 42 254 90 40 do 23 września do godziny 16.00.