Jadzia Pętelka

warsztaty dla dzieci

📅 poniedziałek 08.04.2013 do niedziela 28.04.2013
warsztaty dla dzieci
W Fundacji Atelier umiejętności artystyczne dzieci można uzupełniać o różnorodne umiejętności komputerowe. Naszą nowością są autorskie zajęcia Karola Wieczorkiewicza z komputerowego modelowania 3D. Obecnie rozpoczynamy zapisy. Zajęcia będą się odbywały w soboty w godzinach 10:00-12:00 lub 12:00-14:00. Chcemy, żeby były to stałe zajęcia, odbywające się raz w tygodniu do końca czerwca 2013. Zajęcia rozpoczniemy, gdy zbierze się grupa 5 osób. Zainteresowanie udziałem w zajęciach prosimy zgłaszać w biurze Fundacji Atelier osobiście, telefonicznie lub e-mailem (kontakt w stopce).
Minecraft
-Wspólne tworzenie budowli przy użyciu edukacyjnej wersji Minecrafta.
-Zapoznanie się z podstawami architektury.
-Nauka współpracy poprzez zabawę.
Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang AB. Gracze wcielają się w postać, która wpierw pozyskuje duże przypominające cegły bloki, a potem tworzy z nich różnego rodzaju konstrukcje. Cała gra to w gruncie rzeczy jedna wielka piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego w całości z trójwymiarowych bloków. Eksplorując świat uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – narzędzia oraz budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest jedynie z takich właśnie bloków z których każdy posiada własne cechy i nadają się do różnych celów.
Zajęcia w soboty w godzinach: 10:00-12:00
123D Catch:
-Realizacja prostych modeli 3D za pomocą fotografii.
-Nauka widzenia przestrzennego i zapoznanie się z podstawowymi zasadami 3D
-Tworzenie trójwymiarowych portretów dzieci oraz ich zabawek.
Autodesk 123D jest darmowym programem typu CAD, który pozwala projektować modele 3D na swoim komputerze i następnie szybko i łatwo wysłać je do drukarni 3D lub wycinarki laserowej. Program posiada również funkcje eksportu do plików stl, a dzięki temu możemy użyć własnej drukarki 3D lub po prostu wykorzystać model w innym programie takim jak 3ds max lub Blender. Całość została przygotowana w łatwy i typowy dla Autodesk′u interface, co sprawia, że bardzo szybko można się w nim odnaleźć i zacząć prace.
Animacja Blender:
-Tworzenie animacji przy wykorzystaniu posiadanych modeli.
-Nauka podstawowych zasad nawigacji w programie.
-Zapoznanie się z zasadami tworzenia narracji fabularnej.
-Tworzenie wspólnej Bajki.
Blender jest obecnie najbardziej zawansowanym darmowym programem do tworzenie grafiki trójwymiarowej. Pozwala na wygodne tworzenie oraz animowanie obiektów trójwymiarowych, kreowanie efektów specjalnych oraz tworzenie realistycznych renderingów. Posiada również narzędzia służące do symulowania zjawisk fizycznych.  Pod względem możliwości Blender nie ustępuję komercyjnym programom.
Fundacja Atelier
Kamienica Artystyczna