Weleda

Gdzie: 10 Lutego 21/2 Gdynia
Organizator: edufun.pl
Koszt: 12 zł od dziecka
Wyjątkiem są warsztaty z robienia mydełka oraz wykonywania gluta (15 zł od każdego dziecka)

28.01 sobota
godz.:

godz. 10.00 Skąd się biorą wielkie banki mydlane? Pokaz połączony z warsztatem robienia mydełek

11.00 – Oto moje DNA!  -Warsztaty z DNA, to odkrywanie niesamowitych chemicznych substancji, które pozwalają nam zobaczyć własne DNA? W trakcie zajęć poprzez zabawę dowiesz się czym jest DNA, po co ma zasady azotowe, dlaczego jest takie skręcone i czy można je odkręcić. Sprawdzisz jak za pomocą DNA można przesłać zakodowaną informacje, a nawet jedną z nich odkodujesz ! Chcesz zobaczyć własne DNA? Sprawdzić jak to jest możliwe, że na gołe oko zobaczysz DNA? W Centrum EduFun każdy mały uczestnik pobierze DNA! Własne DNA!

12.00 – Obślizgły glut –Do czego można wykorzystać wodorosty? Jak stworzyć najbardziej obślizgłą i glutowatą rzecz? Na zajęciach w Centrum EduFun sam wykonasz swojego glutowatego przycjaciela! Wspólnie zrobimy prawdziwego gluta, który będzie skakał, odbijał się od ścian, a nawet wydawał prawdziwie obrzydliwe dźwięki!  Podczas zajęć niepostrzeżenie dowiesz się czym są substancje żelowe, jakie właściwości ma ciało stałe, czym się różni od cieczy, oraz czy istnieją materiały połowiczne – czyli półstałe lub półpłynne? Sprawdzisz jak zmienia się ułożenie atomów przy zmianie stanu skupienia. Dowiesz się gdzie w przyrodzie szukać oznak obślizgłego gluta!

13.00 – Kryminalistyka – i tak Cię znajdę! – http://trojmiasto.miastodzieci.pl/wydarzenia/1:/56140:kryminalistyka-i-tak-cie-znajde

14.00 – Wybuchowe gejzerki – HoHoHo a to wybuch niesłychany domowym sposobem uzyskany! Przyjdź i sam się przekonaj jak pasjonujące wybuchy możesz tworzyć przy użyciu odrobiny chemii! Stworzymy wspólnie taką mieszankę pH by wybuch był jak największy. Zrobimy witaminową bombę, i sprawdzimy czy zawsze doleci do celu. Sprawdzimy czy wulkan może działać w każdych warunkach. Musisz tu być!

15.00 – Prawdopodobieństwo – czy je pokonasz? – Prawdopodobieństwo – nauka czy sztuczki? Czy wiesz ile razy wyrzucisz szóstkę grając w dowolną grę planszową? Czy wiesz jakim cudem niektórzy ludzie zawsze wygrywają w karty? Za wszystkim stoi prawdopodobieństwo! Nauka to potęgi klucz! Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak w życiu praktycznie wykorzystać prawdopodobieństwo.

16.00 Potęga elektryczności – Dawno temu niezwykły naukowiec zbudował latawiec… i do jego ogona przyczepił metalowy klucz. Może pomyślisz, oryginalny ogonek podniebnej machiny! Aczkolwiek Beniamin Franklin miał na celu coś jeszcze… Nie bez powodu dokonał swojego eksperymentu w czasie ogromnej burzy. Chcesz się przekonać co wtedy odkrył i jak my wykorzystujemy to dzisiaj?
Zapraszamy do Centrum EduFun na zajęcia pokazujące Potęgę elektryczności.

Warsztaty rodzinne

Czas trwania zajęć: 60 minut
Koszt: 15 zł od dziecka (opiekun bezpłatnie, drugie dziecko 10 zł)
Wyjątkiem sa warsztaty z robienia mydełka (15 zł od każdego dziecka)

Wybierz promocję dla siebie:

przyjdź na drugie zajęcia w tym samym dniu, a drugi bilet dostaniesz taniej o 2 zł! (cena standardowa – 12 zł. Wyjątek zajęcia z gluta i robienie mydełek)
masz rodzeństwo? Zabierz brata lub siostrę na zajęcia a obydwoje zapłacicie mniej o 4 zł!
Masz pełno znajomych? Zbierz przynajmniej 5 przyjaciół, a piąta skorzysta z zajęć gratis!

Pełen opis zajęć na www.edufun.pl

Serdecznie zapraszamy!

Na zajęciach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Warsztaty dla dzieci od 5 roku życia.

Więcej informacji:
www.edufun.pl