warsztaty dla dzieci

📅 sobota 09.01.2010
warsztaty dla dzieci

Każde spotkanie obejmuje 2 części. Pierwsza część realizowana jest na salach wystawowych z wykorzystaniem wybranych eksponatów. Druga zaś, to zajęcia plastyczne, związane z tematem spotkania. W ramach spotkań muzealnych, słuchacze Akademii, będą mogli pogłębić swoją dotychczasową wiedzę i poznać nowe zagadnienia związane z historią regionu.Odbędą fascynującą podróż w czasie i przestrzeni. Poznają polskie tradycje i zwyczaje dotyczące np. Świąt Bożego Narodzenia,Katarzynek i Andrzejek oraz warunki życia, problemy, kulturę i styl życia innych narodów. Wspomniane zajęcia umożliwią dzieciom bezpośredni kontakt ze sztuką (dzieci mogą dotknąć, przymierzyć, odwzorować niektóre przedmioty, rzeczy prezentowane na wystawach, bądź przechowywane w magazynach). Obcowanie ze sztuką sprzyja kształtowaniu właściwej postawy wobec dóbr kultury narodowej i uczy dbałości o nie.

Każde dziecko -SŁUCHACZ AKADEMII JUNIORA – otrzyma specjalną kartę, z tematyką spotkań, na której będzie mogło zbierać znaczki z poszczególnych spotkań. Na zakończenie cyklu spotkań, w ramach Akademii, wytrwali słuchacze otrzymają DYPLOMY SŁUCHACZA AKADEMII.

9.01.2010 – Indianie – prawdy i mity /łapacze snów, język znaków, stroje, stemple
do zdobienia ciała, biżuteria, nadawanie imion, pemmican/.
 godz. 10:00-12:00

Cena wstępu na zajęcia -10 zł

Miejsce zajęć:
Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 3

Prowadząca: Dorota Baumgarten-Szczyrska, Dział Edukacji MNS
Bliższe informacje: tel.091/ 4342656, 091/4315270; oferta nie dotyczy grup zorganizowanych;
e-mail: edukacja@muzeum.szczecin.pl