Warszawa, Ty i ja – wycieczka nr 7 na Wolę

📅 niedziela 20.07.2014
Warszawa, Ty i ja – wycieczka nr 7 na Wolę

Warszawa, Ty i ja

Zapraszamy całe rodziny na wspólne historyczne wycieczki. Pokażemy Wam Warszawę,  jakiej nie znacie. W wybrane soboty i niedziele wakacji odwiedzimy inną dzielnicę.

Każda rodzina otrzymuje mapę, na której zaznacza odwiedzone obiekty, oraz kartę uczestnika. Obecności na wycieczkach potwierdzana jest pieczęciami na karcie uczestnika. Najwytrwalsi, czyli te rodziny, które odwiedzą z nami najwięcej dzielnic – otrzymują nagrody – niespodzianki. Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY

wycieczka nr 7 na Wolę:
GLORIA VICTIS? VAE VICTIS!
20.07.br. godzina 10.30

Start: 10.30, Czas trwania: około 2 godziny

Miejsce zbiórki:  Nowolipki 18, przed kościołem św. Augustyna

Historia Woli nierozerwalnie związana jest z historią Żydów warszawskich, z historią Getta, a ta z historią II wojny. Na naszej wycieczce dużo więc będzie opowieści o tym okresie. Dlaczego Wola została zrównana z ziemią a potem jak feniks podniosła się, została odbudowana? Dlaczego ulica Karmelicka byłą jedną z najniebezpieczniejszych w czasie wojny? Co ma wspólnego „Zośka" z Gęsiówką? Na cześć jakiego Augusta został wybudowany kościół Św. Augustyna?

Zobaczymy też pomnik drzewa i przysiądziemy na ławeczce obok Jana Karskiego. To będzie spora lekcja historii nie tylko Warszawy, ale Polski.

Zobaczymy m.in.:  Kościół św. Augustyna, Skwer Mieczysława  Apfelbauma, Mauzoleum Więzienia Pawiak, Pomnik Bohaterów Getta.

Zapisy: http://wtij.duch.edu.pl/index.php/zapisz-sie-na-wycieczke

Informacje: warszawatyija@duch.edu.pl 692 981 439 oraz www.duch.edu.pl

Organizator wycieczki: Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Patroni medialni: Radio Wawa, TVP Warszawa, mmwarszawa.pl; czas dzieci.pl; qlturka.pl, miasto dzieci.pl