Warszawa, Ty i ja – wycieczka nr 6 na Rembertów

📅 sobota 19.07.2014
Warszawa, Ty i ja – wycieczka nr 6 na Rembertów

Zapraszamy całe rodziny na wspólne historyczne wycieczki. Pokażemy Wam Warszawę,  jakiej nie znacie. W wybrane soboty i niedziele wakacji odwiedzimy inną dzielnicę.

Każda rodzina otrzymuje mapę, na której zaznacza odwiedzone obiekty, oraz kartę uczestnika. Obecności na wycieczkach potwierdzana jest pieczęciami na karcie uczestnika. Najwytrwalsi, czyli te rodziny, które odwiedzą z nami najwięcej dzielnic – otrzymują nagrody – niespodzianki. Udział w wycieczkach jest BEZPŁATNY.

wycieczka nr 6 na Rembertów – wycieczka piesza:

ZIELNY MARS,  19.07.br. godzina 10.30

Start: 10.30, Czas trwania: około 2 godziny

Miejsce zbiórki:  Brama Główna Akademii Obrony Narodowej.  Al. Generała Chruściela 103

Historia Rembertowa jest związana z dziejami wojska. Najpierw stacjonowała tu artyleria rosyjska, potem Rembertów odegrał bardzo ważną rolę podczas wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Decydujące zwycięstwo zostało odniesione 15 sierpnia 1920 w dzień Matki Boskiej Zielnej. I właśnie Matce Boskiej Zwycięskiej jest poświęcona świątynia na ulicy Grzybowskiej, którą będziemy wspólnie zwiedzać. Tereny, na których znajduje się Akademia Obrony Narodowej, poza interesującymi zabytkami architektonicznymi i historycznymi, są także bardzo ciekawym terenem zielonym, gdzie z pewnością miło spędzicie czas razem z naszymi opowieściami. Zapraszamy:)

Zobaczymy m.in.:  Akademię Obronny Narodowej, Kościół Garnizonowy, Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej.

Zapisy: http://wtij.duch.edu.pl/index.php/zapisz-sie-na-wycieczke

Informacje: warszawatyija@duch.edu.pl 692 981 439 oraz www.duch.edu.pl

Organizator wycieczki: Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Patroni medialni: Radio Wawa, TVP Warszawa, mmwarszawa.pl; czas dzieci.pl; qlturka.pl, miasto dzieci.pl