Warszawa fantastyczna – Miasto wyobrażone

📅 sobota 30.05.2015
Warszawa fantastyczna – Miasto wyobrażone

Twoje dziecko ma 10-15 lat i trudno odciągnąć je od komputera? Warszawa fantastyczna//Miasto wyobrażone to cykl  bezpłatnych warsztatów, w którym z pewnością się spełni. Projekt wykorzystuje edukacyjną moc Minecrafta – gry, na której punkcie oszalał świat. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze warsztaty odbędą się w sobotę 9 maja.

Więcej informacji:
www.miasto.adhoc.org.pl

Kiedy?

Zajęcia będą odbywały się przez cztery kolejne soboty, począwszy od 16 maja, w godzinach 10-15. Spotykamy się w Otwartej Pracowni Cyfrowej, która mieści się w Wawerskiej Strefie Kultury (ul. Żegańska 1a, sala 112).

Każde zajęcia składają się z wprowadzenia – w formie warsztatu i wykładu oraz z części praktycznej realizowanej w Minecrafcie.

PLAN ZAJĘĆ:

9 maja: Architektura Warszawy – historia i teraźniejszość // Historia architektury w Minecrafcie – odtwarzanie wybranych zabytków Warszawy.

16 maja: Jak powstaje miasto? // Budowanie w Minecrafcie – podstawy geometrii, planowanie przestrzeni, układ współrzędnych a siatka miejska. Koncepcja, planowanie „miasta wyobrażonego".

23 maja: Sztuka w mieście, miasto w sztuce – estetyka przestrzeni miejskiej, street art // Estetyka w Minecrafcie, dobór form i kolorów, pixel art. Estetyka i sztuka w „mieście wyobrażonym".

30 maja: Miasto przyjazne mieszkańcom – czyli jakie? // Wspólne dopracowanie koncepcji idealnego „miasta wyobrażonego" – budowanie w Minecrafcie.