Stworzymy malowidła ścienne w podobny sposób, jak artyści ponad tysiąc lat temu na ścianach katedry. Zadania, które przygotowaliśmy, pozwolą Wam dostrzec szczegóły, które często umykają naszym oczom. Przekonamy się także, czy łatwo było przewieźć zabytkowe malowidła z serca Sahary aż do Polski. Mamy nadzieję, że wyobrażenia aniołów i świętych, które polscy archeolodzy 60 lat temu odkryli w Faras zachwycą Was tak samo, jak wówczas dziennikarzy, turystów i miłośników sztuki z całego świata.
wstęp wolny / Dziedziniec Lorentza MNW
godz. 12.00–17.00
warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat*
* Formułę warsztatów dostosowaliśmy do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu.
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
PACZKA Z FARAS / Wakacyjny cykl zajęć dostosowanych do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu
Paczka to zgrany zespół ludzi. Jak archeolodzy w Faras. Paczka to także przesyłka. Jak skrzynie z zabytkami, które przyjechały do Polski z dalekiego Sudanu.
W tym roku obchodzimy 60. rocznicę rozpoczęcia wykopalisk, które rozsławiły polskich archeologów na całym świecie. W 1961 roku w miejscowości Faras w Afryce naukowcy odkryli katedrę, której ściany były pokryte pięknymi, kolorowymi malowidłami. Dziś można je oglądać w naszym Muzeum. Na wakacje przygotowaliśmy dla Was zadania, dzięki którym poznacie fascynującą historię wykopalisk w Faras, metody pracy archeologa i piękną przyrodę znad Nilu. Zapraszamy w każdą sobotę wakacji między 12.00 a 17.00 na zielony Dziedziniec im. Stanisława Lorentza przy Muzeum Narodowym w Warszawie!