rysuj

Sprawdźcie, czy sprostacie wyzwaniom, przed którymi stanęli archeolodzy w Faras. Czekają na Was m.in. greckie inskrypcje do odczytania i rozbite naczynia, które trzeba posklejać. Dacie radę? Na pewno! A dzięki informacjom zebranym w trakcie tej pracy poznacie prawdziwe sekrety katedry w Faras, którą prawie tysiąc lat temu zasypał pustynny piasek.

wstęp wolny / Dziedziniec Lorentza MNW

godz. 12.00–17.00

warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat*

* Formułę warsztatów dostosowaliśmy do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu.

Informacja o warsztatach w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

PACZKA Z FARAS / Wakacyjny cykl zajęć dostosowanych do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu

Paczka to zgrany zespół ludzi. Jak archeolodzy w Faras. Paczka to także przesyłka. Jak skrzynie z zabytkami, które przyjechały do Polski z dalekiego Sudanu.
W tym roku obchodzimy 60. rocznicę rozpoczęcia wykopalisk, które rozsławiły polskich archeologów na całym świecie. W 1961 roku w miejscowości Faras w Afryce naukowcy odkryli katedrę, której ściany były pokryte pięknymi, kolorowymi malowidłami. Dziś można je oglądać w naszym Muzeum. Na wakacje przygotowaliśmy dla Was zadania, dzięki którym poznacie fascynującą historię wykopalisk w Faras, metody pracy archeologa i piękną przyrodę znad Nilu. Zapraszamy w każdą sobotę wakacji między 12.00 a 17.00 na zielony Dziedziniec im. Stanisława Lorentza przy Muzeum Narodowym w Warszawie!

495 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent