Wakacyjne Spotkania Teatralne: Bajeczne Soboty
Delfinek

„Bajeczne soboty” to festiwal teatralny zrodzony z marzeń o scenie bez kurtyny i bez barier – spektakle są bezpośrednimi spotkaniami z widzami. Poprzez wspólną zabawę i włączenie się w działania teatralne, stają się oni współtwórcami przedstawień.  Zapraszamy w każdą sobotę od  7 lipca do 18 sierpnia 2018 r. o godz. 16.00 

 7 lipca – „Świat według Czochera”

Żonglerka i magia, piosenki w wykonaniu śpiewającej małpki, rozmowy o przyjaźni, tolerancji i akceptacji… oraz wiele innych niespodzianek! Występują: Piotr Boruta – uczestnik programu „Mam Talent”, brzuchomówca, aktor, mim oraz clown – wraz z Czocherem, pozytywnym włochatym stworem.

14 lipca – „Awanturka z leśnego podwórka” 

Interaktywny, bajkowy spektakl, podczas którego dzieci biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Uczą się także, jak ważne są wzajemna miłość i szacunek oraz dowiadują się, że zgoda pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.

21 lipca  – „Stefek Burczymucha i inni”

Malarka spotyka w parku poetę i  postanawia zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki,  zmieniają płotek w wielką księgę i po chwili,  oczom widzów ukazują się bohaterowie wierszy dla dzieci z klasyki polskiej. 

28 lipca – „Baśń o Bolku”

Młody książę Bolek pragnie zasiąść na tronie, lecz aby tak się stało, musi zdobyć odwagę i sławę. Jak to w baśniach bywa, napotyka wiele przeszkód. Tą najtrudniejszą okazuje się spotkanie z czarownicą Wiślicą… Tylko pomoc widzów może przynieść szczęśliwe zakończenie.

4 sierpnia – „Smok Wawelski”

Przedstawienie oparte na rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach. Dużo świetnej zabawy zapewnią widzom dekoracje powstające na ich oczach, niecodzienne lalki, szybkie zwroty akcji, gra aktorska pełna klasycznej klaunady… Wybuchy śmiechu gwarantowane!

11 sierpnia  – „Lekcja o Polsce czyli legenda o Wiśle, smoku oraz Warsie i Sawie”

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie o nadwiślańskich grodach i o historii opowiadanej poprzez  legendy z nad Wisły.

18 sierpnia – „Kurnik Kultury”

Przedstawienie mówiące o tym, że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, żeby odnaleźć szczęście oraz o tym, że nie zawsze marzenia spełniają się tak jak byśmy chcieli, lecz również jest to opowieść o tym, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż.

205 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Wydział Kultury i Promocji dla Dz. Śródmieście m.st. Warszawy

Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy  zajmuje się: 

prowadzeniem spraw związanych ze współpracą z organizacjami pozarządowymi prowadzeniem spraw związanych z organizowaniem imprez  działań animacyjnych z zakresu kultury podejmowanie czynności związanych z prowadzeniem ewidencji pomników i miejsc pamięci …

Adres:
ul. Mokotowska 17 lok. 36
00-691 Warszawa
Kontakt:

22 4439244
mirpawlowski@um.warszawa.pl