Wakacje z Domem Kultury Chwałowice, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach mapa

poniedziałek 04.07.2016 do piątek 15.07.2016

Wakacje w Rybniku

Tradycyjnie już Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach przygotował różnorodną ofertę na ciekawe spędzenie czasu przez dzieci i młodzież przez pierwsze dwa tygodnie wakacji. W każdy dzień roboczy od poniedziałku 4 lipca do piątku 15 lipca instruktorzy domu kultury, animatorzy i zaproszeni goście będą organizowali zajęcia.

Każdego dnia o godz. 10-tej w ramach Poranku filmowego prezentowane będą interesujące filmy na dużym, kinowym ekranie. Zajęcia warsztatowe już 4-go lipca w godz. 11.30-13.00, rozpocznie Plener malarski. 8-go lipca też w tych samych godzinach odbędą się Warsztaty mydlarskie (dzieci wykonywać będą mydełka glicerynowe i świeczki z wosku glicerynowego z kolorowymi dodatkami jak suszone owoce i kwiaty), 12-go królować będzie taniec na Warsztatach tanecznych (dzieci poznają podstawy różnych tańców towarzyskich, od prostych kroków po trudniejsze kombinacje, nie zabraknie przy tym ćwiczeń rytmicznych), a na zakończenie Wakacji z Domem Kultury Chwałowice, tj. 15-go lipca, odbędą się Warsztaty pieczenia ciasteczek (pierników). Dla młodych sympatyków logicznego myślenia w dniach 11-13 lipca od godz. 10-tej odbywać się będą dodatkowo Warsztaty gry w szachy.

Oczywiście, co to za wakacje, gdyby nie można było wyjechać poza Rybnik na całodniową wycieczkę. A tych dom kultury w Chwałowicach zaplanował aż trzy. W pierwszą już 7 lipca dzieci wyruszą na zwiedzanie Wisły (w programie: zwiedzanie Willi Japonica – prawdziwej Japonii w sercu Beskidów, Rezydencji Prezydenta RP Zamek na Kubalonce, spacer nad Jeziorem Czerniańskim). Kroczyce, Jaskinia Głęboka, Góra Zborów, zwiedzanie Sławkowa, to pokrótce plan drugiej arcyciekawej wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, która odbędzie się w poniedziałek 11-go lipca. Trzecia wycieczka zaplanowana została na czwartek 14-go lipca i będzie to wycieczka do sąsiedniego województwa, czyli woj. opolskiego, na którego terenie leży uroczy Głogówek, przepiękny Zamek Moszna i historyczna Góra Świętej Anny.

Wakacje z Domem Kultury Chwałowice

 

Na wszystkie wakacyjne atrakcje z Domem Kultury Chwałowice trwają zapisy do końca czerwca 2016 r. lub do wyczerpania wolnych miejsc – w sekretariacie DK: tel. 32 4216222,  dkchwalowice.biuro@gmail.com.

Szczegóły o WAKACJACH z Domem Kultury Chwałowice na stronie: www.dkchwalowice.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wakacje  z Domem Kultury Chwałowice, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe, plastyczne, fotograficzne, taneczne, teatralne, rekreacyjne i …

Więcej

Adres:

ul. 1 Maja 91B
44-206 Rybnik, Chwałowice Śląskie
Kontakt:

32 4331852
biuro@dkchwalowice.pl
http://www.dkchwalowice.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewyjazdy

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także