Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe, plastyczne, fotograficzne, taneczne, teatralne, rekreacyjne i hobbystyczne. W DK Chwałowice odbywają się także kursy językowe, wystawy plastyczne, wystawy fotografii, koncerty, festiwale, liczne konkursy, spektakle teatralne, pokazy, spotkania autorskie, zajęcia aerobiku. W placówce działa i ma swoją siedzibę szereg stowarzyszeń, klubów i grup artystyczno-twóczych. DK organizuje bądź współorganizuje z zaprzyjaźnionymi placówkami także liczne imprezy cykliczne o zasięgu lokalnym, regionalnym, lub ogólnopolskim.

Sala widowiskowa Domu Kultury pełni także rolę sali Kina "Plejada"z ilością 240 miejsc siedzących o wysokim standardzie i systemem dźwięku Dolby Pro Logic, organizowane są także seanse zbiorowe dla szkół i innych podmiotów. Placówka ciągle rozwija się, podążając za potrzebami kulturalnego rynku oraz wzbogaca swoją ofertę, celem zapewnienia jak najlepszej jakości usług.

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

ul. 1 Maja 91B