rysuj

Podczas wakacji Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizuje dzieciom spędzającym czas wolny w mieście różnorodne zajęcia propagujące ideę czytania, będące doskonałą okazją do twórczej zabawy w grupie rówieśniczej. Wszystkie maluchy oraz młodzież szkolna będą mogły podczas wakacji wypożyczać książki, książki mówione, dokumenty elektroniczne i filmy do domu oraz korzystać ze zbiorów czytelni – książek, czasopism. Zainteresowani mogą również korzystać z programów multimedialnych, FunEnglish w Bibliotece – e-learningowego kursu do nauki języka angielskiego oraz bezpłatnego dostępu do Internetu. Nastolatki oraz dzieci działające w Dyskusyjnych Klubach Książki będą kontynuować cykliczne spotkania w ostatnie piątki miesiąca, a w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie będą organizowane czwartkowe seanse głośnego czytania. W Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka można będzie, obejrzeć wystawę prac plastycznych z konkursu „BAŚNIOWA PODRÓŻ PRZEZ KONTYNENTY” – ilustracje do legend, baśni i bajek ze wszystkich stron świata. Biblioteka, jak co roku, ogłosi również Plebiscyt na Najaktywniejszego Czytelnika Lata.

Dodatkowe formy będące alternatywą interesującego spędzania wolnego czasu oraz wspólnego przeżywania przygód to: konkursy plastyczne, literackie, tematyczne, turnieje drużynowe, gry i zabawy ruchowe, a także zajęcia manualne z papieroplastyki odbywać się będą we wtorki, środy i czwartki od godz. 11.00 do 12.30.

Program zajęć:

01.07.2014-20.08.2014 NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK LATA – Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika, zabawa dla miłośników książek od 7 do 15 lat

07.07.2014. „PERYPETIE FILEMONA” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Spotkanie z bohaterami filmu animowanego Filemonem i Bonifacym. Zabawy ruchowe i plastyczne oraz projekcja filmu.

15.07.2014. PAŃSTWA – MIASTA – niezwykła wycieczka po krajach z całego świata, zabawa integracyjna na początek wakacji, zagadki, kalambury, gry i zabawy ruchowe oraz quiz wiedzy o Polsce na podstawie gry planszowej: Wielka podróż po Polsce.

16.07.2014. ROBOTY Z PUDEŁEK – warsztaty plastyczne z elementami recyklingu, tworzenie postaci robota z tekturowych pudełek, bibuły oraz papieru kolorowego.

17.07.2014. NA BEZRYBIU I RAK RYBA – zadania drużynowe sprawdzające wiedzę ze znajomości przysłów polskich oraz z wylosowanych dziedzin wiedzy, poznajemy polskie aforyzmy i przysłowia z książek: A. Frączek i G. Kasdepke, R. Piątkowskiej, tworzenie ryb ze zużytych płyt CD.

18.07.2014. KSIĄŻKOŁAKI – spotkanie DKK dla dzieci – rozmowa na temat wybranej książki. Spotkanie w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – „Tu Czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki.

22.07.2014. MĄDRE SÓWKI – warsztaty literacko-plastyczne, tworzenie zakładek do książki w postaci sówek ora innych, tworzenie recenzji do ulubionej książki, konkurs z nagrodami.

23.07.2014. „KLESZCZ W LESZCZYNACH SIĘ ZAKLESZCZYŁ” ORAZ MNÓSTWO INNYCH WIERSZY – zabawy plastyczno-literackie na podstawie książek: A. Frączek, M. Strzałkowskiej, zadania drużynowe z wylosowanych dziedzin wiedzy, ilustracje do rymowanych zagadek.

24.07.2014. „TAJEMNICZY SZPIEG – PORWANIE BALTAZARA GĄBKI” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Spotkanie z Baltazarem Gąbką i kucharzem Bartollinim. Zabawy ruchowe i plastyczne oraz projekcja filmu.

25.07.2014. GODZINAMI O KSIĄŻKACH – opinie, refleksje, dyskusja o przeczytanej lekturze, w gronie nastolatków z Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – „Tu Czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki.

29.07.2014. TAJEMNICE EGIPTU – zabawa w poszukiwanie skarbu ukrytego w bibliotece, pełna ciekawych zagadek, zadań drużynowych i tajemnic.

30.07.2014. CHOCHLIKI PSOTNIKI – zabawy ruchowe i plastyczne, zadania drużynowe, zgaduj-zgadule i kalambury ze świata bajki. Konkurs z nagrodami na najdziwniejszego chochlika z plasteliny.

31.07.2014. NA ŁĄCE – warsztaty plastyczne, tworzenie kwiatów z bibuły, papieru kolorowego, gazet oraz techniką Quislingu.

05.08.2014. ORIGAMI Z WIERSZYKAMI – literacko-plastyczne zajęcia warsztatowe inspirowane książkami A. Frączek. Poznajemy polskie rymy oraz tworzymy zwierzęta z kółeczek origami.

06.08.2014. KSIĄŻĘ I KSIĘŻNICZKA – bajka o trzech księżniczkach, zabawa w teatr z wykorzystaniem pacynek, zabawy i gry ruchowe.

07.08.2014. „DZIWNE MARZENIA PEWNEGO PSA” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Spotkanie z Ferdynandem Wspaniałym. Zabawy ruchowe i plastyczne oraz projekcja filmu.

12.08.2014. HUK, HARMIDER, HAŁAS WIELKI – ROZSYPAŁY SIĘ LITERKI – gry i zabawy, zagadki z alfabetem polskim, przepisy na rymowane popisy z humorem, kalambury ze świata bajki, rywalizacja drużynowa, planszowa gra logopedyczno-edukacyjna: „Przygody jaszczurki i jej męża węża”.

13.08.2014. ZĘBATKI – warsztaty plastyczne z elementami recyklingu, tworzenie postaci zębatych potworków z tektury, bibuły oraz papieru kolorowego.

14.08.2014. JEŻ TEŻ ZWIERZ – warsztaty literacko-plastyczne połączone z teatrzykiem, trening poprawnej i płynnej wymowy, zabawa w teatr z wykorzystaniem pacynek. Zajęcia na podstawie książki W. Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”.

19.08.2014. MISTRZ SŁOWA – mały turniej gier planszowych.

20.08.2014. LETNIE PEJZAŻE – warsztaty plastyczne z elementami recyklingu, butelkowe kosze kwiatów oraz ozdabianie kamieni. Podsumowanie zajęć wakacyjnych, rozstrzygnięcie Konkursu na Najaktywniejszego Czytelnika Lata.

21.08.2014. SMERFASTYCZNE PRZYGODY – zajęcia edukacyjno-czytelnicze „Od bajki do dobranocki” w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy. Spotkanie z bohaterami dobranocki Peyo – Smerfami Zabawy ruchowe i plastyczne oraz projekcja filmu.

29.08.2014. GODZINAMI O KSIĄŻKACH – opinie, refleksje, dyskusja o przeczytanej lekturze, w gronie nastolatków z Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki – „Tu Czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki.

382 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
35-060 Rzeszów,
ul. Słowackiego 11
woj. podkarpackie

Kontakt:

(17) 866-94-57, (17) 853-67-37
oddzial@wimbp.rzeszow.pl
http://www.wimbp.rzeszow.pl