UD

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
📅 poniedziałek 01.07.2024 do piątek 12.07.2024
Wakacje w MIT
Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat wraz z opiekunami na wakacyjne zajęcia. Każdy dzień tygodnia od 1 do 12 lipca poświęcony będzie innej tematyce.

W poniedziałki na uczestników czeka zabawa przy edukacyjnych obiektach w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema. Natomiast zajęcia od wtorku do piątku odbywają się w Zajezdni przy ul. św. Wawrzyńca 15. Tu dzieci zgłębiać będą na warsztatach różne dziedziny inżynierii, zwiedzać wystawę „Miasto. Technoczułość”, a także bawić się w Strefie Klocków.

W wakacje zapraszamy również indywidualnie na Rodzinne oprowadzania po wystawie „Miasto. Technoczułość”, ścieżka opracowana jest specjalnie dla młodszych odbiorców (20.07 i 10.08). Cały czas zapraszamy także i na wystawę i do Strefy Klocków.

Wakacje w MIT
Łączymy świetną zabawę z nauką!
1-5 oraz 8-12 lipca 2024
w godzinach 12:-15:00

Program zajęć wakacyjnych w MIT:

Poniedziałki zajęcia w Ogrodzie Doświadczeń (al. Pokoju 68)
1 i 8 lipca

Od wtorku do piątku zajęcia w Zajezdni, siedzibie Muzeum Inżynierii i Techniki (ul. Św. Wawrzyńca 15):

2 i 9 lipca (wtorki) – warsztaty czerpania papieru, zwiedzanie wystawy śladami drukarstwa i budowanie wynalazków w Strefie Klocków.
Kto wynalazł papier, a kto druk? Na zajęciach poznamy i wykorzystamy w praktyce dawną metodę wytwarzania papieru. Opowiemy wam także o maszynach drukarskich, znajdujących się na wystawie, a na koniec spróbujemy swoich sił jako wynalazcy w Strefie Klocków.

3 i 10 lipca (środy) – warsztaty sitodruku, tematyczne zwiedzanie wystawy (motoryzacja), w Strefie Klocków budowanie pojazdów.
Zapnijcie pasy! Zabierzemy was w podróż pokazując zabytki polskiej motoryzacji. Ponadto wykonamy nadruki z eleganckim Fiatem 508! A na Strefie Klocków zamienimy się w konstruktorów pojazdów.

4 i 11 lipca (czwartki) – warsztaty szyfrowania, tematyczne zwiedzanie wystawy (sposoby komunikowania się) i budowanie w Strefie Klocków stacji kosmicznej.
Kropka, kreska, kropka…Na zajęciach zamienimy się w młodych telegrafistów. Dowiecie się, jak działał telegraf, nauczycie podstaw alfabetu Morse’a i sami wykonacie klucz telegraficzny. W Strefie Klocków zbudujemy stację kosmiczną.

5 i 12 lipca (piątki) – warsztaty robienia baniek mydlanych, tematyczne zwiedzanie wystawy (zdrowie) i warsztaty budowania eko-miasta w Strefie Klocków.
Jak doprowadzano wodę do miast w starożytności? Czy Rzymianie mieli łazienki? Czym jest rurmus? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi na wystawie. Podczas warsztatów będziemy robić duże bańki mydlane, a także własne glicerynowe mydła o różnych zapachach i kolorach. W Strefie Klocków spróbujemy zbudować eko miasto.

Uwaga: wymagane jest wcześniejsze wykupienie biletu online dla dziecka i opiekuna. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona od 18.06.2024. Potwierdzenie zakupu biletów wraz z informacją o wieku dzieci należy przesłać na mail: rezerwacja@mit.krakow.pl
Zbiórka uczestników o godz. 11:45.
Muzeum nie gwarantuje, że w dzień zajęć bilety będą dostępne w kasie biletowej.
Cena biletu za jedne zajęcia: dziecko 50 zł, opiekun 10 zł

W wakacje zapraszamy także:

Wakacyjna Strefa Klocków

Budowanie igloo, czy stadionu, a może wieży – to może być Wasze rodzinne wakacyjne wyzwanie, dlatego zapraszamy do naszej Strefy Klocków.
Od wtorku do piątku w godzinach od 15:00 do 17:00, a w weekendy od 14:00 do 17:00. Czas zabawy nieograniczony!
Cena biletu: 25 zł dziecko od 36 miesiąca), 15 zł opiekun

Rodzinne oprowadzania po wystawie „Miasto. Technoczułość” dedykowane rodzinom z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat.
20 lipca 2024 o godz. 14:00
10 sierpnia 2024 o godz. 14:00

WAKACJE w MIT dla grup zorganizowanych

Zapraszamy grupy na wakacyjne lekcje muzealne, warsztaty w Strefie Klocków i oprowadzania po wystawie „Miasto. Technoczułość”, które prowadzić będziemy wtorku do piątku przez cały lipiec i sierpień.
Cena: bilet wstępu dla każdego uczestnika + 150 zł za lekcję/oprowadzanie (za całą grupę)

Oprowadzania z przewodnikiem wystawy
Czas trwania: 90 minut

Tematy lekcji muzealnych:
Skarby Zajezdni
W warsztacie drukarskim
Bajka bez telewizora
Czas trwania: 60 minut

Tematy lekcji w Strefie Klocków:
Budujemy pojazdy
Miasto idealne
Budujemy rakietę