Wakacje dla dzieci w Muzeum Śląskim

📅 środa 10.08.2011 do piątek 12.08.2011
Wakacje dla dzieci w Muzeum Śląskim

„Wakacyjne podróże z Muzeum Śląskim" to cykl zajęć adresowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas spotkań odbywających się codziennie od 8 do 12 sierpnia dzieci będą miały okazję poznać architekturę wybranego miasta oraz związane z nim historie i legendy. Podróżować będziemy do Gdańska, Krakowa, Malborka, Warszawy i Zakopanego. Uczestnicy zajęć dopiero w dniu spotkania dowiedzą się, gdzie „pojadą". Niespodzianką będzie także technika, w której wykonają pracę twórczą inspirowaną slajdami i opowieścią o danym miejscu. Dodatkową atrakcją będzie duża mapa Polski, na której dzieci będą zaznaczały miejsca swoich podróży.

Każdego dnia uczestnicy otrzymają „bilet" do wybranego, miasta w Polsce. Spotkania rozpoczynać będą się od sprawdzenia na „bilecie" nazwy miejscowości, do której „jedziemy". Następnie miejsce zostanie zlokalizowane i zaznaczone na mapie. Kolejny etap spotkania to prezentacja multimedialna, dzięki której dzieci zapoznają się z architekturą oraz historią danego miejsca. W trakcie części twórczej dzieci wykonają pracę plastyczną ilustrującą dane miasto. Każdy dzień będzie spotkaniem z innym miejscem, ale także i inną techniką, w której wykonają swoje prace (malarstwo akrylowe, płaskorzeźba, mozaika, rysunek, collage).

Cykl zostanie zakończony prezentacją wszystkich prac w gronie „podróżników".

Karnet na wszystkie zajęcia: 25 zł
Wstęp na jedno spotkanie: 5 zł