Vivat wszystkie stany!

niedziela 03.05.2015

Vivat wszystkie stany!

Przewodnicy.warszawa.pl, Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK i Muzeum Historii Polski zapraszają na inscenizowany spacer historyczny z bohaterami jednego z najważniejszych wydarzeń
w polskiej historii – uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spacer „Vivat wszystkie stany!” odbędzie się 3 maja 2015 z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Przewodnicy opowiedzą o genezie powstania Ustawy Rządowej oraz jej autorach, o miejscach, w których Konstytucja powstawała, o atmosferze dni kwietniowych i majowych 1791 r. oraz o tym, jak przebiegało posiedzenie, podczas którego uchwalono Konstytucję. Przewodnicy warszawscy poprowadzą przez miejsca związane z tym wielkim wydarzeniem. Prowadzący w strojach z epoki wcielą się w postacie m.in. Hugo Kołłątaja, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz marszałka Sejmu Czteroletniego Stanisława Małachowskiego.

 

Przed Archikatedrą św. Jana zostanie zaprezentowana reprodukcja obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku". Spacer zakończy się na Rynku Starego Miasta.

 

Spacer rusza 3 maja o godz. 14:30 sprzed pałacu Czapskich na Krakowskim Przedmieściu 5 (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), wstęp wolny.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Muzeum Historii Polski.

Więcej informacji:

Tomasz Chodorski

PRZEWODNICY WARSZAWA

* najlepsi przewodnicy w Warszawie *

03-456 Warszawa, ul. Starzyńskiego 10

PRZEWODNICY I OBSŁUGA GRUP W WARSZAWIE
tel. 22 215 24 67, tel. kom. 884 984 884
fax 22 618 84 92
e-mail: biuro@przewodnicy.warszawa.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Vivat wszystkie stany!

Muzeum Historii Polski

Misja Muzeum Historii Polski W czasie gorących dyskusji o polskiej teraźniejszości warto sięgnąć do przeszłości. Nasze narodowe dokonania są cząstką dziejów Europy i dziejów powszechnych. Rozterki i wybory naszych przodków mogą być wskazaniem lub przestrogą nie …

Więcej

Adres:

ul. Senatorska 35
00-099 Warszawa


Kontakt:

022 211 90 02
biuro@muzhp.pl
http://www.muzhp.pl
facebook